Spor

Eskişehir'de renkli yarı maraton: Bitiş çizgisinde evlilik teklifi etti

01 Eylül 2019 14:09

Eskişehir’de 20 kilometrelik yarı maratona yaklaşık 2 bin sporcu katılırken, yarış renkli görüntülere sahne oldu. Yarı maratonda 6 aylık hamile Özlem Işık eşiyle birlikte yarışa katılırken, sporculardan Gökhan Kılıç ise sevgilisi Ebide Gökengin’e bitiş noktasında sürpriz evlilik teklifi etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği yarı maraton startı Ulus Anıtı önünde verildi. Farklı illerden yaklaşık 2 bin sporcunun katıldığı yar maratonda sporcular, Sazova Kültür Merkezi önünden geçerek yeniden Ulus Anıtı’na döndü. Yarı maratonu erkeklerde 1 saat 7 dakika ve 14 saniyelik süresiyle Geyate Fisseha Gelaw birinci, Fetene Alemu Regasa ikinci, Resul Çevik ise üçüncü oldu. Kadınlarda ise 1 saat 21 dakika 20 saniye ile Elif Dağdelen birinci, Sebahat Akpınar ikinci ve Gönül Çataltepe üçüncü tamamladı. Engelli sporcular için de özel bir koşu programı hazırlanan yara maratonda katılım ücretlerinin yüzde 10’u Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlandı.

BİTİŞ ÇİZGİSİNDE EVLİLİK TEKLİFİ ETTİ

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilirken, yarı maratonun finiş çizgisi renkli görüntülere sahne oldu. Sporculardan Gökhan Kılıç yarışa birlikte katıldığı sevgilisi Ebide Gökengin’e finiş çizgisinde elindeki yüzükle diz çökerek evlenme teklif etti. Gökhan Kılıç, sevgilisinden aldığı ‘evet’ cevabı üzerine büyük sevinç yaşarken, çifti ilk kutlayan ise diğer yarı maraton sporcuları oldu. Sporcu Gökhan Kılıç, bu tür organizasyonlara sürekli katıldıkları için böyle bir evlilik teklifi planladığını ifade ederek, “Maratona birlikte çok güzel başladık. Ayrıca ilişkimizi yarışta başlayıp yarışta taçlandırdık. Bu tür koşulara her zaman devam etmeye çalışacağız. Yuvamızı da bu şekilde kurmak ve çocuklarımızı da bu şekilde yaşatmak istiyoruz” dedi.

Aldığı sürpriz evlilik teklifiyle şaşıran Ebide Gökengin ise, “Çok heyecanlıyım. Bunu hiç beklemiyordum. Benden önce bitiş çizgisine geldiği için içimden söyleniyordum. Çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı.