Mehmet Y. Yılmaz

mehmetyyilmaz@t24.com.tr

TARİH

30 Mart 2020

Erdoğan, sorunu hâlâ anlayabilmiş değil

Erdoğan’ın bilgiye değer vermemesi ve her şeyin en iyisini kendisinin bildiğini zannetmesi, alınması gereken önlemlerin gecikmesine yol açıyor. Kaybedilen 3 hafta yüzünden Nisan sonu normalleşme sürecine girebilecek iken Mayıs’ı da kaybetmek üzereyiz

Devamını Oku

TARİH

27 Mart 2020

Bakan verdiği sözü hâlâ tutamadı

Cumhurbaşkanı ile Sağlık Bakanı’nın verdiği sayılar birbirini tutmuyor. Test sayısı hâlâ 10 bini geçememişken Sağlık Bakanı’nın bulduğu çözüme bakın: "Hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var: O da yakalanmamak"

Devamını Oku

TARİH

26 Mart 2020

Erdoğan, korkularını yenmek zorunda!

Halkının kırılmasına göz göre göre engel olamayanları iktidarda tutabilecek bir seçim sistemi daha icat edilmedi, ben söylemiş olayım!

Devamını Oku

TARİH

25 Mart 2020

Erdoğan, herkesten daha iyi mi biliyor?

Cumhurbaşkanı istemediği için, sokağa çıkma yasağı, hasta sayısında aşırı artış olursa gündeme gelecekmiş. Virüsün yayılmasını engellemek için bugün uygulanmayan tedbir, salgın iyice yayıldıktan sonra ne işe yarayacak?

Devamını Oku

TARİH

24 Mart 2020

Damat, hayaller diyarında!

Damat Bakan, kendisini de kayınpederini de aldatıyor. Salgın nedeniyle duran ekonominin yeniden harekete geçmesi, zannettiği gibi 3 ay içinde olmayacak. İşçi çıkarmayan işletmelerin KDV hariç vergi ve SGK primi ödemeyeceklerini ilan etmek için ne bekliyorsunuz?

Devamını Oku

TARİH

23 Mart 2020

Türkiye, İtalya’dan kötü olmadan harekete geçin!

Kendimizi kandırmayalım: Sıkı önlemlerle virüsün yayılmasının durdurulması için en az 2 ay lazım. Hükümet, önlemleri geciktirdikçe, reçete daha da ağırlaşacak. Mayıs ayını da tümden kaybetmek istemiyorsak, idare –i maslahattan vazgeçmenin zamanıdır

Devamını Oku

TARİH

20 Mart 2020

Test kitlerini ABD’ye vermişler!

Memlekette test yapan merkez sayısı az, çünkü zaten elde yeterli kit yok. Ama biz bu salgın ortamında ABD’ye 500 bin test kiti "vermişiz."

Devamını Oku

TARİH

19 Mart 2020

İtalya gibi olmamıza kaç gün kaldı?

Türkiye’de hükümetin bu işi önlemek için yapabileceklerinin hepsini yaptığından, "bakanın çok iyi çalıştığından" hâlâ emin misiniz?

Devamını Oku

TARİH

18 Mart 2020

Neden Türkiye’de daha çok korkmalıyız?

"Allah’ın dediği olur" deyip, önlemleri dinlemeyen, tedbirleri kendince gerekçelerle uygulamaktan imtina edenlerin sayısının hiç de az olmayacağını biliyoruz

Devamını Oku

TARİH

17 Mart 2020

Türkiye, Nasreddin Hoca’nın Türbesi’ne benzedi

Bu yazıyı bakanlığın bugüne kadarki çalışmasını küçümsemek için yazmadım. Yandaş medyanın algı yaratma çalışması, gerçekleri görmemize ve yetkilileri denetlememize engel olmamalı

Devamını Oku

TARİH

16 Mart 2020

Soru hâlâ ortada: 36 asker niye öldü?

Türkiye, askerlerimizin canları pahasına ne elde etti?

Devamını Oku

TARİH

13 Mart 2020

Ali Babacan’ın partisinin şansı ne olabilir?

Bugünden "bu parti tutmaz" diyenler, bir temenni dile getiriyorlar; tıpkı "bu parti çok şeyi değiştirir" diyenlerin de hayallerini dillendiriyor oldukları gibi!

Devamını Oku