Mehmet Y. Yılmaz

mehmetyyilmaz@t24.com.tr

TARİH

27 Ocak 2020

Dicle kıyısında kuzu, Hazar kıyısında deprem

Hazar kıyısında deprem olunca kayıplar nedeniyle hükümeti sorumlu tutmayacaksak kimi sorumlu tutacağız?

Devamını Oku

TARİH

24 Ocak 2020

Erdoğan bu kez niye kükremedi?

Full time AKP Genel Başkanı ve part time Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın neresinde haksızlığa uğrayan birisi varsa onun yanında!

Devamını Oku

TARİH

23 Ocak 2020

Örtülü ödenek, "hesapsızca harcanacak" bir para değildir

96 yıllık Cumhuriyet tarihinin sadece 16 yılında örtülü ödenek kullanabilen Erdoğan, geri kalan 80 yılda yapılan örtülü ödenek harcamalarını aşan bir başarıya imza atmış bulunuyor

Devamını Oku

TARİH

22 Ocak 2020

Erdoğan’a hatırlatayım: Hepiniz oradaydınız!

Erdoğan şuna inanmamızı istiyor: Devletin her kademesinde örgütlenmek için her türlü yasa dışı işi, iktidar gözetiminde ve onayıyla yapabilen Fethullahçılar, iktidar partisini es geçmişler

Devamını Oku

TARİH

21 Ocak 2020

Tehlikeli bir maceraydı, şimdi "fırsat" olabilir

Erdoğan’ın Türkiye açısından felaketle sonuçlanabilecek hamlesi, beklenmedik bir şekilde olumlu sonuç verdi

Devamını Oku

TARİH

20 Ocak 2020

İyidil’i 2015’te koruyan "gizli el" kime aitti?

O gün İyidil’in Fetullahçılar ile ilişkisini açığa çıkarmak ve ordudan tasfiye etmek mümkün olsaydı, bu çorap söküğü 15 Temmuz’un hiç yaşanmaması sonucunu doğurur muydu?

Devamını Oku

TARİH

17 Ocak 2020

Leyleğin ömrü laklakla geçer ama onun zamanı bol

Erdoğan dün 2 saat 7 dakika hiç durmadan konuştu! Avrupa ve Asya’nın gelişmiş ülkelerinin hiçbir lideri her gün konuşmuyor. Niye? Çünkü boş gevezelikle geçirebilecekleri zamanları yok!

Devamını Oku

TARİH

16 Ocak 2020

İmamoğlu, müteahhitleri bağla, işi bitir!

İBB’nin üç yeni metro hattı için bulduğu dış kredinin kullanılması, Hazine tarafından engellendi. Bu kararın Saray’ın bilgisi haricinde verilmiş olması mümkün değil. Erdoğan engeli bir tek şekilde aşılabilir

Devamını Oku

TARİH

15 Ocak 2020

Binali Yıldırım’ın yanıtlaması gereken sorular

Binali Bey ile olan hukuk davamız henüz görülmedi. Karar verilene kadar dava ile ilgili yazmayacağım. Ancak soru sormaya devam edeceğim. Binali Bey’in çocukları gibi 10 bin genç girişimcimiz, 30’ar gemi sahibi olsalar, Türk deniz ticaret filosunun bileği bükülemez hale gelir. Onun için sorularımı tekrarlayayım, maksat vatana millete hizmet!

Devamını Oku

TARİH

14 Ocak 2020

AKP’yi bu havalar mahvedecek

Araştırmalar gösteriyor ki Erdoğan, AKP’nin her seçimde en önemli avantajı. Önümüzdeki seçimdeki en önemli sorunu da her şeyi en iyi kendi bildiğini zanneden, eleştiriye kapalı, dogmatik fikirlere saplanıp kalmış liderliği. AKP, bu çelişkiyi çözebilecek mi?

Devamını Oku

TARİH

13 Ocak 2020

Tayyip Bey, Erdoğan rejimine karşı!

Cumhurbaşkanı, 'çalışan gazeteciler günümüzü' kutlarken öyle şeyler söyledi ki beni vaktiyle neden işimden attırmıştı, merak ettim. Besleme medyayı uyarıyorum, bu sözleri ciddiye almayın, başınız belaya girmesin

Devamını Oku

TARİH

10 Ocak 2020

Cumhurbaşkanı, "Kanunlara uymayın" diyor!

Erdoğan yanlış biliyor: Ceza yargılamasında yargıçlar, "Vicdanımı dinledim" diyerek keyfi ceza veremez. Kanunda yazmayan cezayı veren yargıç, adil bir mahkemenin yargıcı olamaz. Zaten bugün adalet sistemimizin en temel sorunu budur: Muktedirin hukukunun, kanunların üstüne çıkmış olması!

Devamını Oku