Mehmet Y. Yılmaz

mehmetyyilmaz@t24.com.tr

TARİH

12 Aralık 2019

Kanal İstanbul hemen yapılmalıdır!

Erdoğan’ın "çılgın projesi" Kanal İstanbul için emekli maaşımı bile bağışlarım. Her Lodos estiğinde kenti saracak çürük yumurta kokusu, siyasal İslamcıların iktidarını hatırlatsın ve halkımız bir daha benzer bir hataya düşmesin diye!

Devamını Oku

TARİH

11 Aralık 2019

Erdoğan’ın hangi söylediği "doğru haber"?

Erdoğan, Londra’da Macron ile tartışmalı konulara hiç girmediğini söyledi. 2 gün sonra İstanbul’da Macron’un yüzüne karşı "yalancısın" dediğini anlattı. Yandaş medya ne yapmak istiyor? Bunların hangisi doğru?

Devamını Oku

TARİH

10 Aralık 2019

"Ahlaki erozyon", yolsuzluklarla başlar

İslam ülkelerindeki ahlaki erozyonun asıl nedeni, Cumhurbaşkanı’nın iddia ettiği gibi “batılıların sosyal medya saldırısı” değil, yolsuzlukları önleyecek Anayasal kurumların gelişmemiş olmasıdır. Kendini mahkeme zanneden İstanbul Valiliği’ne de bir çift sözüm var

Devamını Oku

TARİH

09 Aralık 2019

Kamu varlıkları yönetiminde "etik" meselesi

Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi tartışmasını kızıştırması, AKP’nin kamu varlıklarını nasıl yönettiğini de gözler önüne seriyor. Bugün ayrıca HDP’li gençlere dayaktan korunma yolunu da öğretiyorum

Devamını Oku

TARİH

06 Aralık 2019

"İyi hâl indirimi" kötü, "infaz indirimi" iyi mi?

Şule Çet’in katillerine iyi hâl indirimini eleştiren Adalet Bakanı’na sormak isterim: Yakında Meclis’ten geçirecekleri "infaz indirimi" yasası ile kaç kadın katili cezasını eksik çekerek sokağa çıkacak?

Devamını Oku

TARİH

05 Aralık 2019

En değersiz "eğitimli emek": Üniversitede hocalık!

Anlı şanlı holdinglerimiz dahil olmak üzere bütün vakıf üniversitelerinde çalışan doktoralı, hatta doçent, profesör unvanlı öğretim üyeleri, aynı holdingin, kendileriyle aynı "kıdemde" bir yöneticisinden daha az maaş alırlar.

Devamını Oku

TARİH

04 Aralık 2019

Çocuklarımızın çoğunluğu "aptal" olabilir mi?

Şunu sorabiliriz herhalde: Bu okullarda okuyan ve okuyacak çocukları, dünyadaki yaşıtlarıyla eş değerde bir eğitim olanağına kavuşturmak için ne yapıyorsunuz?

Devamını Oku

TARİH

03 Aralık 2019

"Cinayet" ile suçlamak zorunda kalmayalım

Kaçmayacağını zaten herkes biliyor, kaçmak isteseydi çok önce kaçardı. O halde, son derece ciddi sağlık sorunu olmasına rağmen niye hala tutuklu yargılanıyor?

Devamını Oku

TARİH

02 Aralık 2019

İşte pozitif bir yazı: Açın bu işletme dehalarının önünü!

Şunu söylemeliyim ki Binali Bey’in çocukları mı daha maharetli, Tayyip Bey’in yakın akrabaları mı, karar vermek gerçekten zor

Devamını Oku

TARİH

30 Kasım 2019

Bir küçük kızın hayali

Stendhal "Evlilik aşkın mezarıdır" demiş. Karşı görüşte olanlar da var tabii. Tolstoy da "Evliliğe kutsallık veren aşktır" demiş ki, elbette onun da bir bildiği olmalı

Devamını Oku

TARİH

29 Kasım 2019

Erdoğan’ın hâlâ yanıtlamadığı sorularım var

Hangi şirket satıldı? Bu şirketin faaliyet alanı neydi? Bu şirket hangi tarihte, hangi sermaye ile kuruldu ve bu fiyata satılabilmesi için nasıl bir ticari başarı gösterdi? Kurulduğundan satılana kadar ne kadar kâr etmiş, ne kadar vergi ödemişti?

Devamını Oku

TARİH

28 Kasım 2019

Bir özne olarak "ulan"

Google’a baktım, Recep Tayyip Erdoğan’ın "ulan" dediği konuşmalar ile ilgili olarak 0,33 saniyede 581 bin sonuç çıktı

Devamını Oku