TARİH

03 Ağustos 2021

“Yürüyen Köşk’ten” TOKİ skandalına... Ya Pakdemirli’nin gafı?..

“Eyyyyy Pakdemirli, Sen Bakan olarak, yasanın 75. maddesinde yer alan kuralları uyguladın mı, uygulamadın mı? Kulübeler, yangın söndürme alet ve malzemeleri, emniyet yolları, yangın ekipleri? Ona cevap ver, sonra sorumluluğu yasada hiç bir biçimde görev verilmeyen belediyelere at!” Yasayı bilmediğin, görevini yapmadığın için de, artık o koltuktan vazgeç!

Devamını Oku

TARİH

01 Ağustos 2021

Jilet olan uçaklar, ormanlarda maden ocakları, santrallar

İnsanlar ormanlarını, çayırlarını, çimenlerini korumak için gövdelerini boşuna siper etmiyor. Onlar tek bir ağacı korumak için polisin coplarına, biber gazına boşuna direnmiyor. Bildikleri bir şey var. Türkiye'nin pek çok yerinde o bilinçli direnişlerden önce...

Devamını Oku

TARİH

31 Temmuz 2021

Yangınların gösterdiği: Yönetimin sefaleti

THK uçaklarının neden kullanılmadığını bir türlü açıklamıyor.

Devamını Oku

TARİH

30 Temmuz 2021

Salgın ve öfke: Bodrum’a bak, Türkiye’yi görürsün!

Tatil için Bodrum’a ayak basanlar, daha havaalanında hem öfkeleniyor, hem öfkeyle karşılaşıyor. İstanbul’da, Adana’da, Rize’de, Kars’ta, Edirne’de, nerede olursan ol, yine Türkiye’yi görürsün!

Devamını Oku

TARİH

28 Temmuz 2021

Zihni berrak: Elde var Baykal bir!

Bugünü hepimiz aynı zamanda Deniz Baykal’a borçluyuz!

Devamını Oku

TARİH

27 Temmuz 2021

AKP zihniyetinin bir başka fotoğrafı: Salda Gölü, Macar Camii ve...

“Salda Gölü’nün bugünkü acıklı fotoğrafı AKP’nin çevre politikasının, doğal varlıkların tahrip edilmesinin, doğadan zerre kadar anlamadığının ta kendisi.”

Devamını Oku

TARİH

26 Temmuz 2021

Sanki hiçbir şey olmamış gibi

Bravo “öğretmenime!” Alkışlar bizdeki eğitim faciasına!

Devamını Oku

TARİH

24 Temmuz 2021

Ne Taliban'ı?.. Ne "inanç beraberliği"?..

Türkiye Cumhuriyeti, Anayasasında yazdığı gibi, hâlâ ve dünya döndükçe ve hangi iktidar gelirse gelsin, "laik, sosyal bir hukuk devletidir". Zaman zaman bazı sapmalar olsa bile, asıl temel asla değişmez. Yine yerine oturur

Devamını Oku

TARİH

22 Temmuz 2021

Tarihte bir ilk: Bina yapmakla "devlet" olmak...

Bina bitsin, bak sen o zaman gör!.. Cumhurbaşkanı seçilmeden önce Erdoğan ne söylemişti: "Sen yetkiyi ver, bak o zaman, faiz, enflasyon nasıl halledilirmiş gör"

Devamını Oku

TARİH

20 Temmuz 2021

Yalan rüzgarları

Adı ister "'beyaz" olsun, ister "siyasi", isterse ne olursa olsun, araştırma ortada. "Yalan cazip geliyor, hatta bazen bir çıkış yolu".

Devamını Oku

TARİH

17 Temmuz 2021

Bir işi de doğru yapın, nazar boncuğu olarak!..

Bir işi, hani tek bir işi kuralına göre yap, çiftçi zarar etmesin, Hazine zarar etmesin, kimse bizi aldatmasın, kurullar evrensel hukuk ve nesnel ölçülere göre düzenlensin, nazar boncuğu olarak, tek bir işi kuralına göre yap!..

Devamını Oku

TARİH

16 Temmuz 2021

Rize felaketi: Hep aynı boş nutuklar, yirmi yılda 76 hayat

Felaketten sonra bölgeye gitmek, "yaraları en kısa sürede saracağız" gibi, ezberlenmiş ve artık kimsenin inanmadığı nutukları atmak, gidenleri geri getirmiyor

Devamını Oku