TARİH

04 Mart 2021

Erzurum Karaçoban sabah saat 05!..

27 yıl sonra aynı yerde... Meclis'te... Üstelik... "İnsan Hakları Eylem Planı" gibi, "kağıt üstünde göz boyayan, demokratik" görünen bir dizi kararın açıklandığı günlerde... Üstelik... "Bu 27 yılın 19'unda sen varsın!.."

Devamını Oku

TARİH

03 Mart 2021

O dokuzuncu maddede yerlere yattım!..

Plan AKP'nin özelikle son yıllardaki hukuksuz ve adaletsiz uygulamalarını sıralıyor. Bu planla AKP kendisini anlatıyor

Devamını Oku

TARİH

01 Mart 2021

Mesele Erbakan'ı anmak değil!..

Anma toplantısı adı altında, o şemsiye altında birleşerek, muhalefetin, en başta AKP tabanına ve genel olarak Türkiye'ye mesajı: "Biz kararlıyız, biz bir aradayız, biz Türkiye'yi AKP - MHP ortaklığından kurtarmak, otoriter rejime son vermek için buradayız."

Devamını Oku

TARİH

28 Şubat 2021

Meral Hanım'ın demokrasiyle sınavı

AKP ve MHP’nin İYİ Parti’yi kaşıyacağı, dokunulmazlıklara “hayır” oyu verirse, onu “terör destekçisi” ilan edecekleri kesin. Buna karşı Meral Hanım'ın elinde vazgeçilmez bir koz var: Demokrasi!

Devamını Oku

TARİH

26 Şubat 2021

Üç liralık peynir, beş liralık kıyma, asgari ücretlinin arabası!..

Otoriter rejimlerin tipik refleksi, "gerçeği olduğundan farklı göstermek, tam ters propaganda yapmak!.." Halkı bunlara inandırmaya çalışmak!..

Devamını Oku

TARİH

24 Şubat 2021

AKP dağıldı!.. Hem de fena halde dağıldı!..

AKP'liler otomatiğe bağlamış, ister grup toplantısında, ister il kongresinde, ister herhangi bir toplantıda Erdoğan ne söylerse söylesin, doğru eğri, ne söylediğini anlamadan, alkışlar, alkışlar!..

Devamını Oku

TARİH

23 Şubat 2021

Prof. Özbudun'un kitabını mutlaka okuyun: Otoriter rejim, valiler ve devamı

Her fırsatta "tek parti yönetimini" eleştiren, bugünkü ve geçmişteki CHP'yi her fırsatta yerden yere vuran Tayyip Erdoğan şimdi valileri "şahsıma" bağlıyor!..

Devamını Oku

TARİH

22 Şubat 2021

Nasıl olsa ceza yok, nefret diline devam!..

Tehditler cezasız kalıyor!.. Çünkü, bunları söyleyenler iktidarı destekleyenler!.. Cezasız kalınca, ölüm tehditleri, saldırılar artıyor

Devamını Oku

TARİH

20 Şubat 2021

"Azim"... "Cacabey"... "Mars'ta millet bahçesi"..."Kıçtan takma motor"...

Kötü yönetilen, aslından yönetilmeyen bir ülkede, Reis'in "müjdelere" ihtiyacı var!..

Devamını Oku

TARİH

19 Şubat 2021

"Sertifikalı" devlet memurları, sen de al, keyfine bak!..

İşin özü belli: "Kendi siyasal görüşüne uygun insanlar yetiştirmek!.. İnsanları partinin siyasal amacına göre, yönlendirmek, eğitmek, partileştirmek!.."

Devamını Oku

TARİH

18 Şubat 2021

"Gara" için son soru, artık çok geç

Gara'da şehit olan askerlerimizin aileleri her partinin milletvekillerini sürekli arıyor, onlar da, soruları yöneltmeye devam ediyor. CHP milletvekili Bakan son olarak, 9 Şubat'ta bu kez Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a soru önergesi veriyor

Devamını Oku

TARİH

17 Şubat 2021

Lütfi Türkkan tam iki yıl önce, Semih...

"Semih'in kızkardeşi geçen hafta bana da geldi. Kızkardeş Malatya'ya gelen Recep Tayyip Erdoğan'a ulaştı. Karşısına çıktı: 'Kardeşimi ve kaçırılan askerleri kurtarın'. Cumhurbaşkanının cevabı şu: 'Sabredin'. Çalınan her kapı sabredin demekten başka bir şey söylemiyordu Semih'in ailesine"

Devamını Oku