Hakkında

Hiçbir şirket, kişi, kurum, kuruluş, dernek, örgüt, fon ve benzeri oluşumla bir ilişkisi bulunmayan, kendi ürettiği imkânlar dışında hiçbir dış kaynak tüketmeyen bağımsız internet gazetesi T24; çalışmaları Türkiye'deki başlıca gazetecilik ödüllerine değer görülen Doğan Akın tarafından kuruldu, 1 Eylül 2009'da yayına başladı.

Finansal dayatma ve ideolojik takıntılardan bağımsız gazetecilikte Türkiye’de önemli bir dönemeci ifade eden T24, yayına başladıktan kısa bir süre sonra, 2010 yılında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını ödüle değer gördüğü tek internet gazetesi oldu. Guardian Vakfı ile Norveç Sosyal Bilimler Derneği'nin ortaklığıyla Medya Araştırmaları Derneği tarafından 2018'de yapılan araştırmada T24 "gazetecilerin en çok bildiği ve düzenli takip ettiği haber sitesi" olarak tespit edildi.

T24 yazarlarından Hasan Cemal, Harvard Üniversitesi Nieman Gazetecilik Vakfı'nın "Dürüstlük ve Vicdan Ödülü"nü Türkiye'den alan (2015) ilk ve tek gazeteci oldu. Dünyanın önde gelen paylaşım organizasyonlarından TEDX Konuşmaları'nda, kuruluşu ve kazandığı etkiyle hikâyesi sahneye davet edilen Türkiye'deki ilk ve tek haber sitesi T24 oldu.

Onlarca yazar, analist, çizer, gazeteci ve sanatçının katkısıyla politikadan diplomasiye, ekonomiden medyaya, temel haklardan spora ve sanata her alanda bir sonraki yıl projeksiyonlarını içeren T24 Yıllık, Türkiye'de bir ilk olarak hayata geçirildi. İlk sayısı 2019'da, ikinci sayısı 2020'de, üçüncü sayısı 2021'de, dördüncü sayısı 2022'de yayımlanan T24 Yıllık, T24'ün kâğıda basılı tek ürünü olarak her yıl aralık ayında raflarda yerini alıyor.

T24; hiçbir görüş ve inancı haberciliğin önüne koymayan; gazeteciler için gazetecilikten daha önemli hiçbir öncelik olamayacağına inanan;  insanları, inançları, görüşleri dışlamayan yayın politikası; haberciliği, dosyaları, söyleşileri videoları ile Türkiye’de bütün kesimlerin güvendiği bir mecra olarak ilk 10 yılında kurumlaştı. 

Kısa bir zamanda medyada en çok referans gösterilen az sayıda mecra arasına giren ve ülke medyasının en geniş yazar/analist kadrosunu bir araya getiren T24, bağımsız gazeteciliğin kurumlaşması yolunda Türkiye’de gerçekleştirilen en ciddi ve en uzun soluklu girişim olarak yayınlarını sürdürüyor.

Genel Yayın Yönetmeni
Doğan Akın

Genel Koordinatör
Sertuğ Çiçek

Yazı İşleri Müdürü
Umut Ozan Darıcı
Ankara Temsilcisi
Gökçer Tahincioğlu

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
Candan Yıldız

Haber Koordinatörleri
Metin Kaan Kurtuluş
Merve Bavra

Medya Ombudsmanı
Faruk Bildirici

Yazı İşleri
Umut Ozan Darıcı
Gökçer Tahincioğlu
Tolga Şardan
Cansu Çamlıbel
Candan Yıldız
Metin Kaan Kurtuluş
Merve Bavra
Aylin Kaplan
Asuman Aranca
Gözde Yel
Çiğdem Akbayrak
Halit Bingöllü
Hazal Özvarış
Özgür Uğur
Özgür Zeren
Berna Abik
İlhan Çelik
Buse Söğütlü
Olgu Bilge Sadak
Çisel Sıla Ergunsü
Cengiz Anıl Bölükbaş
Deniz Kıryazı

Gece Editörleri
Sibel Yükler (Şef)
Ceren Bala Yenilmez
Özlem Ateş Aksoy

Video
Faruk Ekici (Şef)
Necla Zeren
Hivda Kılıçaslan

Podcast
Hazal Sipahi

Reklam Rezervasyon
Bengi Başak Şahan
[email protected]

Yönetim Yeri
Kocatepe Mh. Lamartin Cd. No 5 Kat 7 Beyoğlu / İstanbul

İletişim Telefonu
0212 293 9704

E-Posta Adresi
[email protected]