Metin Kaan Kurtuluş

Email

TARİH

20 Mart 2021 00:00

Yazar Amin Maalouf, T24’te: Orta Doğu’da umudu her zaman umutsuzluk takip eder!

"Dümdüz bir felakete doğru gidiyoruz, artık dünyada bir düzen yok, ormanda yaşıyoruz; oysa birlikte yaşayabilen bir insan milleti olabiliriz…"

Devamını Oku

TARİH

19 Mart 2021 18:10

TARİH

20 Şubat 2021 00:00

Eski ABD Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, T24'e konuştu: ABD Dışişleri'nin PKK açıklaması aptalca, ama hatayı düzeltmeleri iyi

"15 Temmuz darbe girişimini Gülen'ciler gerçekleştirdi, ancak ABD'nin Fethullah Gülen'le hiçbir bağlantısı yok"

Devamını Oku

TARİH

07 Şubat 2021 00:00

Prof. Sencer Ayata: Oy kaybı yaşayan MHP reformlar konusunda düşünüldüğünden esnek davranabilir; CHP ve İyi Parti seçmenleri arasında geleceği temsil eden ve hızlı büyüyen nüfus öne çıkıyor

"AKP, seçmen davranışı itibarıyla uzun dönemli sorunlarla da karşı karşıya. Diğer yandan iktidardan uzaklaşanseçmen onun karşısındaki ittifaka değil ‘işte alternatif‘ diyeceği bir partiye bakar, bu rolü oynayabilecek  parti CHP’dir"

Devamını Oku

TARİH

12 Ocak 2021 08:30

AP Türkiye Raportörü Amor, T24’e konuştu: Türkiye gerçekten AB’ye üye olmak istiyor mu; artık aşk mektupları değil, somut gerçekler istiyoruz!

"Verilebilecek iyi bir mesaj ne olabilir; AİHM kararlarına uyarak Demirtaş ve Kavala’nın serbest bırakılması, HDP’li belediye başkanlarının göreve iadesi, devletin yargı kararlarına ve STK’lara müdahale etmemesi"

Devamını Oku

TARİH

13 Ekim 2020 16:17

KKTC seçimlerinde ikinci tura doğru: Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı yanıtlıyor; ibre hangi adaydan yana, kilit konumdaki CTP ne yapacak?


KTGB Başkanı Samiz Özuslu’ya göre; Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tur sonucunu; sırasıyla yarışta elenen CTP’nin kararı, ilk tura katılmayan seçmenlerin tercihi ve ilk üçe giremeye partilerin tavrı belirleyecek

Devamını Oku

TARİH

09 Ekim 2020 16:51

Serdar Denktaş T24’e konuştu: KKTC seçimlerine görülmemiş bir müdahale var, neredeyse ‘vatan haini’ ilan edileceğim!


“Sadece Ankara’dan değil, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’nden de yönlendirmeler var. AB ve BM’den gelen açıklamalar mevcut Cumhurbaşkanı’na destek verici nitelikte, Ankara’dan gelenler bir adayın üzerinde birleşmiş durumda…”

Devamını Oku