Metin Kaan Kurtuluş

Email

TARİH

17 Mayıs 2022 00:00

Prof. Ayata: Türkiye'de ahbap-çavuş kapitalizmi işliyor; kayırmacı gelir ve servet transferleri, sosyal yardımlara ayrılan kaynakları geçti!

"Yolsuzluk niteliği gereği gizli yapılır, bilgi karartmasının olduğu yerde çoğalır. Bu bakımdan toplumun doğru bilgilendirilmesi, bu amaçla medyanın yolsuzlukla alakalı her türlü bilgiyi açığa çıkarması büyük önem taşımaktadır"

Devamını Oku

TARİH

16 Mayıs 2022 00:00

Prof. Sencer Ayata anlatıyor; Türkiye, Yolsuzluk Endeksi’nde AKP döneminde nasıl 54. sıradan 96. sıraya geriledi; yozlaşmanın yöntemleri ve yaygın olduğu alanlar neler?

“Siyasi ve ekonomik elitler arasındaki sınır muğlaklaştı; kaynak dağıtımı siyasi iktidarın ayakta kalmasıyla eş anlamlı hale geldi. Araştırmalara göre Türkiye'de yolsuzluk artıyor; bunun yöntemleri artık halk tarafından biliniyor"

Devamını Oku

TARİH

23 Nisan 2022 00:00

Günlük hamleler, kalıcı hasarlar; AKP dönemi dış politikasına bakış

Türkiye’nin çıkarları bugün Batı’yla Ankara’nın yarattığı güven krizini aşmakta yatıyor olabilir; ancak geçmişin yaralarını hızlıca sarmak mümkün mü?

Devamını Oku

TARİH

16 Mart 2022 00:30

Savaş muhabiri Coşkun Aral: Nagehan Alçı’yı kutlarım ama yaptığı riskli bir şey; gazeteci, bayraklı üniforma ile taraftar olmamalı

Coşkun Aral, savaş bölgesindeki tecrübelerini ve anılarını T24’e anlattı: Kadınlar kaçıyor, denildi; savaşta kimseyi kaçtığı, durduğu, kaldığı için yargılayamayız. “Savaş muhabirliği” diye bir meslek olduğuna inanmıyorum. Savaş alanındaki muhabirler gazeteci olduklarını unutmamalı

Devamını Oku

TARİH

18 Şubat 2022 16:35

Ekonomist Timothy Ash, T24’e konuştu: Mevcut politika TL’yi Haziran 2023’e kadar stabil tutamaz; Erdoğan kura ve anketlere bakarak erken seçime gidebilir

“Nureddin Nebati bence Londra’da iyi bir performans sergiledi, ziyareti umut vericiydi, ancak politikalara yönelik duruşum değişmedi…”

Devamını Oku