Metin Kaan Kurtuluş

EmailTwitter

TARİH

05 Haziran 2024 00:00

Macaristan Büyükelçisi Mátis: Çok fazla kural olması Schengen vizesi almak isteyen Türklere ciddi bir yük oluyor, empati duyuyoruz

"Bize Ankara’da vize için başvuran kişilerin sadece yaklaşık yüzde 2’sine dönüşte büyükelçiliğe gelmeleri yönünde uyarı notu koyuldu; bunu uygulayan tek temsilcilik biz değiliz"

Devamını Oku

TARİH

31 Mayıs 2024 17:00

Trump’ın suçlu bulunduğu davada 8 soru, 8 yanıt: Hapis cezası alır mı, cezaevine girerse başkanlık yapabilir mi?

Trump, tarihi 'sus payı' davasında kendine yöneltilen 34 suçlamanın tümünden suçlu bulundu

Devamını Oku

TARİH

20 Mayıs 2024 00:00

ABD'nin eski kriz yönetim uzmanı anlatıyor: İstanbul depreme hazır mı, 6 Şubat sonrası adımları nasıl görüyor, afetlerle mücadelenin püf noktaları neler?

"Kriz yönetimi sisteminiz güçlüyse bir sorun olduğunda herkes ne yapacağını bilir ve böylece daha geniş zamanınız olur, bu da doğru karar alma olasılığınızı artırır. Sistem güçlü olmadığında felaketten sonra krizler peş peşe binmeye başlar..."

Devamını Oku

TARİH

11 Mayıs 2024 00:00

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in Türkiye ziyareti, 'Kariye Camii' tartışmalarının gölgesinde gerçekleşecek; gündemde neler var?

Pazartesi günü Ankara'ya gelecek olan Miçotakis, muhalefetin ziyareti iptal etme çağrıları karşısında geri adım atmadı

Devamını Oku

TARİH

01 Mayıs 2024 00:00

AB-Türkiye hattında neler oluyor, kapılar 2004’te mi kilitlendi, ‘üyelik’ hayal olurken ‘iyileştirmeler’ de mi öteleniyor?

AB’de Ankara’ya karşı öne çıkan Güney Kıbrıs-Fransa bloğu, ilişkilerde olumlu yönde ilerleyişi bloke ettiği gibi Türkiye’de AB’ye karşı antipatiyi büyütüyor. AB ile müzakere süreci zaten rafa kalkmış olan Türkiye, iki tarafın da hatalarıyla ufukta çözümü olmayan bir denklemin içinde sıkışmış durumda…

Devamını Oku