Gündem

Sinop'un ardından Sakarya ve Düzce'de de denize girmek yasaklandı

Sinop’ta, kentte beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı bölgelerde 15 Haziran cumartesi günü denize girilmesine izin verilmeyecek

15 Haziran 2024 09:53

Sinop Valiliği, beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle 15 Haziran Cumartesi günü için bazı bölgelerde denize girilmesine izin verilmeyeceğini duyurmuştu. Sinop'un ardından benzer bir yasak Sakarya ve Düzce için de geldi. Kaymakamlıklardan yapılan açıklamaya göre Düzce'de olumsuz hava koşullarınca denize giriş yasaklanırken Sakarya için de bugün ve yarın için denize girmek yasaklandı. 

Sinop

Valiliğin sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi;

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkeli, Ayancık, Sarıkum, İnceburun, Hamsilos, Akliman, Kumkapı ve Adabaşı’na kadar olan ilimizin kuzey kesimlerinde dalga boyu 1,5, 2 metre arası, rüzgar hızının ise batı ve kuzey batı yönlerden 50-75 kilometre saat kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

Buna göre ilimizin Türkeli ilçemiz sahilleri dahil Ayancık, Erfelek, Sarıkum, İnceburun, Hamsilos, Akliman, Kumkapı ve Adabaşı’na kadar olan kuzey sahillerinde vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamak korumak amacıyla bugün denize girilmesi yasaklanmıştır."

Düzce 

Düzce'nin turizm bölgelerinden Akçakoca ile Sakarya'nın Karadeniz'e kıyısı olan Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerinde olumsuz hava ve deniz şartları nedeniyle denize girilmesine izin verilmiyor.

Akçakoca Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, ilçede elverişsiz hava şartlarının hakim olduğu belirtildi.

Sakarya'da denize girmek 2 gün yasak

Sakarya'da ise Kaynarca, Karasu ve Kocaali'de kaymakamlıklar tarafından olumsuz hava ve deniz şartları nedeniyle bugün ve yarın denize girmek yasaklandı.