Gündem

Sabah yazarı: Buğday krizi yaşanıyorken ülkemizde üst üste çıkan buğday tarlası yangınlarında sabotaj ihtimalini de değerlendirmeliyiz

"Bu kadar çok buğday tarlasının yanması rastlantı mı?"

25 Haziran 2022 07:22

Sabah yazarı Mevlüt Tezel, son 20 günde pek çok ilde buğday tarlası yangınları çıktığını belirterek, "Ülkece Marmaris'teki orman yangınına odaklandık ama bir taraftan da buğday tarlaları yanıyor! Bu kadar çok tarlanın bu kadar kısa sürede yanması rastlantı mı?" diye yazdı.

Uzmanların ekonomi kriz, savaşlar ve küresel ısınma nedeniyle büyük bir gıda krizinin kapıda olduğuna yönelik açıklamalarına işaret eden Tezel, "Dünyada buğday ihtiyacının yüzde 30'nu karşılayan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ise buğday fiyatlarını yüzde 42 artırdı. İşin kötüsü bir olay çok yaşandı mı devamı da gelir! Canı sıkılan, kötülük peşinde olan birçok manyak var! Komplo teorilerini sevmem ama bu yangınlar detaylı bir şekilde araştırılmalı!
Buğday krizi yaşanıyorken ülkemizde üst üste çıkan buğday tarlası yangınlarında sabotaj ihtimalini de değerlendirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...