Gündem

'Öğretmene hakaret' davasında uzlaşma: Öğrencinin velisi LÖSEV'e 5 bin TL bağış yaptı

Adı açıklanmayan öğrencinin velisi, bağış yapmanın yanı sıra yerel gazetede özür ilanı da yayımlattı

20 Ekim 2019 13:00

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, öğretmeniyle ilgili sosyal medyadan hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan öğrenci hakkında dava açıldı. Uzlaştırmacıya gönderilen dava, öğrencinin ailesinin, Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) 5 bin lira bağış yapması ve yerel gazetede özür ilanı yayımlatmasının ardından düştü.

Manavgat'taki bir lisede eğitim gören ve adı açıklanmayan öğrenci, geçen eğitim döneminde, sosyal medya üzerinden öğretmeni hakkında ağır ifadelerin bulunduğu paylaşımlar yaptı. Öğretmenin şikayeti üzerine, Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından öğrenci hakkında soruşturma başlatıldı. Konu, dava açılması aşamasında tarafların aralarında anlaşması amacıyla uzlaştırmacıya gönderildi. Taraflarla görüşen uzlaştırmacı, davalı tarafın ailesinin LÖSEV'e 5 bin lira bağış yapması ve yerel gazetede özür ilanı yayımlatması karşılığında davanın düşürülmesi konusunda anlaştı.

Yapılan anlaşma gereği, LÖSEV'e 5 bin lira bağış yapan davalı öğrencinin ailesi, yerel gazetede, 'Sosyal medya üzerinden çocuğumuzun öğretmeniyle ilgili yapmış olduğu ağır paylaşım ve hakaretten dolayı çok üzgünüz, kendisinden ve ailesinden özür dileriz. SSÇ velisi G.K.' yazan bir özür ilanı yayımlattı. (DHA)