Gündem

Mamak Belediyesi, "IŞİD'i ılımlı buluyorum" diyen Tülüce'den görüş aldı

Belediye başkanı Murat Köse, "Bunlardan haberimiz yoktu" dedi

07 Eylül 2019 09:21

AKP’li Mamak Belediyesi, hayata geçirilecek tarım projeleri için sosyal medya hesabı üzerinden "IŞİD'i gayet ılımlı bulduğumu belirtmek isterim" diyen Mehmet Tülüce ile görüştü. AKP’li Belediye Başkanı Murat Köse tarafından sosyal medyada “Doğal Tarım Uzmanı Sn. Mehmet Tülüce ile kentsel tasarım aşamasında olan Kıbrıs Kanyonu proje alanımızı gezdik. Tabiat harikalarının saymakla bitmediği şehrimizde meraklılarına eşsiz bir güzellik sunacak projemiz tarih ve doğaseverlerin ilgi odağı olacak” paylaşımı ile duyurulan proje kapsamında Tülüce ile Mamak ilçesinde doğal ve organik tarım için incelemelerde bulundu.

Tülüce, IŞİD’i ılımlı bulduğunu belirterek sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “IŞİD’i gayet ılımlı bulduğumu belirtmek isterim. Klasik fıkhı ve eski islam devletleri çok daha sert” ifadelerine yer vermişti. Tülüce, IŞİD’in katliamlarına iman gücü nitelemesi yaparak, “Tüm dünya bir oldu IŞİD ile baş edemiyor. İman gücü karşısında modern silahlar işlemiyor” ifadelerini kullanarak yaptığı bir başka paylaşım da dikkati çekmişti.

Tülüce, 2015 yılında ise yine sosyal medya hesabından, “IŞİD başarılı oluyor. İnançla doğru strateji ve taktik bir arada. Oysa senin subayın, benim savaşta ne işim var diyor” şeklinde paylaşım yapmıştı. 

Birgün'den İsmail Sarı'nın haberine göre, Belediye Başkanı Murat Köse,Bunlardan haberimiz yoktu. Sosyal medyadan gördüğümüz bir kişi ve bu alanda uzmanlarla alakalı görüşmek istedik, yeni öğrendik. İnsanların geçmişini araştıramıyoruz, biz de öğrenmiş olduk. Katkı sağlayacak bir şeyi var mı diye sormak istedik görüşünü almak istedik, durum bundan ibarettir” dedi.