Gündem

İsmail Saymaz: Sinan Ateş’in tetikçisini taşıyan çakarlı Audi kimin?

"Milletvekili dokunulmazlığına ya da bir kamu kurumuna ait olabilir"

08 Mayıs 2024 06:50

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinde iddianameye de giren çakarlı araca dikkati çektiği bugünkü yazısında, “Araç iki ülkücüye ait olmadığına göre kimindir?” sorusunu gündeme getirdi.

Sinan Ateş’in öldüren tetikçi Eray Özyağcı, olay yerinden motosikletle kaçırıldıktan sonra, eski Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi Tolgahan Demirbaş’a ait bir araca bindirilerek kaçırıldı. Demirbaş’ın eski Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel’in yanına gidip onun 34 CYR 469 plakalı aracını aldığı, Yüksel’in da Audi marka siyah bir araçla Demirbaş’ın peşinden gittiği biliniyor.

Audi marka aracın Plaka Tanıma Sistemi üzerinden an be an takip edilişinin de girdiği iddianamede söz konusu aracın kime ait olduğunun yer almamasına dikkati çeken Saymaz, şunları sordu:

“Araç iki ülkücüye ait olmadığına göre kimindir? Aklıma şu ihtimaller geliyor: 1- Milletvekili dokunulmazlığına haiz bir araç olabilir. Çünkü Demirbaş’ın eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un da kaldığı evde gözaltına alındığı iddia ediliyor. Kılavuz’un adı iddianamede geçmiyor. 2- Bir kamu kurumuna ait olabilir. Tetikçi Özyağcı, suikast için İstanbul’dan Ankara’ya iki özel harekât polisinin eskortluğunda götürülmüştü. 3- MHP’ye ya da Ülkü Ocakları’na tahsisli araç olabilir.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

TIKLAYIN - Sinan Ateş iddianamesi kabul edildi

TIKLAYIN - Eşi Ayşe Ateş'ten Sinan Ateş iddianamesine tepki: Devletimiz ne sağımızda ne solumuzda ne önümüzde ne de arkamızda

TIKLAYIN – Candan Yıldız yazdı: Sinan Ateş cinayetinde dikkat çeken nokta; şüphelilerin bir kısmı Covid-19 izniyle cezaevinden çıkmış!