Politika

İddia: İYİ Parti'de Koray Aydın'ın istifası gelebilir

Aydın'ın yakın çevresi, istifa etmesi halinde bağımsız milletvekili olarak siyasi hayatına devam edeceğini ve yeni bir parti kurmayacağını ifade ediyor

Koray Aydın (önde solda) / Müsavat Dervişoğlu

23 Haziran 2024 08:04

İYİ Parti'de genel başkanlık yarışı sonrası sular durulmuyor. Parti içindeki muhalif seslerden biri olan Ankara Milletvekili Koray Aydın, Müsavat Dervişoğlu'na karşı kaybettiği genel başkanlık yarışının ardından partiden ayrılma sinyalleri veriyor. Aydın, bayram sonrası yapacağı toplantılar neticesinde istifa kararını açıklayabilir.

Genel başkanlık için yarıştığı kurultayda 472 delegenin oyunu alan Aydın, partinin eski lideri Meral Akşener'in AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeden duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti. Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun aktardığına göre, Akşener'e açıklama yapması için çağrıda bulunan Aydın, bu çağrısının karşılık bulmaması üzerine partinin hiçbir programına katılmadı.

Aydın'ın yakın çevresi, istifa etmesi halinde bağımsız milletvekili olarak siyasi hayatına devam edeceğini ve yeni bir parti kurmayacağını ifade ediyor. Aydın'ın partiden ayrılması, ona yakın isimlerin de ayrılmasına yol açabilir ve bu durum İYİ Parti'nin iç dinamiklerinde daha fazla kopmalara sebep olabilir.