Gündem

Gazeteci Erk Acarer: Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur'un iddianamesi hazırlandı

29 Ekim 2022 22:24

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur hakkında iddianame hazırlandığını duyuran Erk Acarer, "Olur’a atfedilen 2 suç, örgüt üyeliği ve Gazeteci Emre Erciş’in vurulmasını azmettirme" dedi. 

Erk Acarer, Twitter hesabından, Sedat Peker'in basın danışmanı olarak tanınan, Arnavutluk'ta gözaltına alındıktan sonra İstanbul'a getirilen Emre Olur hakkında son gelişmeleri aktardı. 

Acarer şu ifadeleri kullandı: 

"1-Kamuoyunda Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur iddianamesi hazırlandı! Buna göre TCK 220/2-3 ve TCK 37’den cezalandırılması istendi.

2-Dosyanın Savcısı, Sedat Peker’e iç savaş çağrısı ve Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit eylemleri nedeni ile yapılan suç duyurusunda ifade alan Alim Yaşar! Daha doğrusu Peker’i akşamüstü kahvesine çağırmıştı!

3-Olur’a atfedilen 2 suç, örgüt üyeliği ve Gazeteci Emre Erciş’in vurulmasını azmettirme! Bu suçlara ilişkin bir gizli tanık ifade vermiş! Anlaşılan muhalif gazeteciler ile ilgili bir suç yaratılamamış! Bazı dosyalarda da takipsizlik verilmiş!"


Acarer'in paylaştığı iddianame

TIKLAYIN | Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur İstanbul'a getirildi

TIKLAYIN | Sedat Peker'in avukatından Emre Olur açıklaması