Gündem

Erk Acarer: Sedat Peker yüksek dozda ilaç alıyor

"Sinir ve strese bağlı tansiyon ve uyku problemi yaşıyor"

25 Ekim 2022 09:04

Gazeteci Erk Acarer, uzun süredir Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) olan Sedat Peker’den gelen mesajı paylaştı.

Sedat Peker’in Ramazan kolisi dağıtan yardımcılarına soruşturma açıldığını söyleyen gazeteci Erk Acarer, Peker’in bu duruma çok sinirlendiğini aktardı.

Yeniçağ'ın aktardığı habere göre; Acarer, “Geçen Ramazan’da Sedat Peker Ramazan kolileri dağıttı. Bu koliler Peker, AKP ile ters düşmeden önce korumalarla, çakarlı araçlarla dağıtılıyordu ancak, son 2-3 senedir böyle olmuyor. Özellikle Rize, Trabzon ve Artvin’de dağıtılan koliler çok büyük rahatsızlık yaratmış hatta bu kolileri dağıtanlara soruşturma açılmıştı. Bu soruşturma bir iddianameye dönüşmüş durumda. Yardım kolilerinin dağıtılması terörle ilişkilendiriliyor” ifadelerini kullandı.

Soylu’nun Peker’e olan düşmanlığının görevinin önüne geçtiğini iddia eden Acarer, “Soylu, çok büyük bir intikam hırsıyla dolu. Dosyalara müdahale edecek kadar dolmuş. Süleyman Soylu, bu yüzden AKP’de rahatsızlık yaratıyor. AKP içerisinde konuşulan en kritik konulardan birisi çok uzun süredir kendisi. AKP içerisinden aldığımız bilgilere göre, bu ani refleksler suç ikrarı olarak değerlendiriliyor” dedi. 

"Sedat Peker, yüksek dozda ilaç alıyor"

Bakan Süleyman Soylu’nun Sedat Peker dosyalarına olan "özel ilgisi"ni Peker cephesine soran Acarer, şöyle devam etti:

“Kendisine bir süredir dijital ve fiziki tecrit var. Dolayısıyla Peker ile birebir iletişim kurulamıyor ancak, yakınları aracılığıyla bir değerlendirme alınabiliyor. Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nin söz konusu tecridi nedeniyle çok öfkeli olduğu hatta sinir ve strese bağlı tansiyon ve uyku problemi yaşadığı öğrenildi. Bu yüzden doktor kontrolünde yüksek dozda ilaç aldığı belirtiliyor. Her iki isim de öfkesinden deli oluyor.” 

Peker cephesinden kendisine aktarılan bilgiler arasında ilginç ifadelerin yer aldığını belirten Acarer, “Peker’in söylediği kritik ve ağza alınmayacak ifadeleri olduğu ve son günlerde çok büyük tepkiler verdiği dile getirildi" dedi.

Peker’in açıklamaları sonrası AKP içinde kafaların çok karışık olduğunu ve herkesin birbirini suçladığını belirten Acarer, “Bunlardan şunu anlıyoruz oyun daha bitmedi, yeni başlıyor” diyerek açıklamalarını sonlandırdı. 

TIKLAYIN - Sedat Peker’in Ramazan kolisini dağıtmak örgüte yardım oldu