Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanının kardeşini yumrukladığı iddia edilmişti; AKP ilçe başkanı istifa etti

AKP Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlarından Sefer Turan'ın kardeşi Cihangir Turan'ı yumrukladığı iddia edilmişti

04 Ekim 2022 11:00

AKP Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlarından Sefer Turan'ın kardeşi Cihangir Turan'ı yumrukladığı iddiasının ardından görevinden istifa ettiğini duyurdu. Açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a şükranlarını sunan Tıraş “Büyük bir onurla yürüttüğüm AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı görevinden gördüğüm lüzum üzere bugün itibariyle ayrıldığımı siz değerli hemşerilerimize bildirmek istiyorum” dedi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, AKP Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Danışmanı Sefer Turan'ın doğalgaz şirketinde müdür olan kardeşi Cihangir Turan'ı yumrukladığı iddia edilmişti. Tıraş,  iddianın ardından konuya dair bir açıklama yapmadı. Ancak Tıraş, dün partisindeki görevinden "gördüğü lüzum üzerine" istifa ettiğini açıkladı.

Tıraş'ın istifa açıklamasında ilgili bölüm şöyle:

"Aile yuvası duygusunu her daim hissettiren desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Mahir Ünal Bakanıma, milletvekillerimize, İl Başkanım Sayın Fırat Görgel, İlçe Başkanlarım ve Belediye Başkanlarımıza vatandaşlarımıza hizmet noktasında birlikte hareket ettiğimiz, omuz omuza verdiğimiz kıymetli çalışma arkadaşlarıma ve makamların asıl sahibi Aziz hemşerilerimize şükranlarımı sunarak bu süreçte fark etmeden sürçülisan ettiysek aziz hemşerilerimizden haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.

Büyük bir onurla yürüttüğüm AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı görevinden gördüğüm lüzum üzere bugün itibariyle ayrıldığımı siz değerli hemşerilerimize bildirmek istiyorum.

Birlik ve beraberliğin gücüne her daim inanan bir kardeşiniz olarak başka bir zamanda, başka bir şekilde yine hep beraber olmak ümidiyle.”

AKP Elbistan İlçe Teşkilatı'nda önceki gün de Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, kendilerine "mobbing" uygulandığı gerekçesiyle görevlerinden istifa ettiklerini duyurmuştu.