Gündem

Emine Bulut’un katilini öven kişi hakkında suç duyurusu

"Aslan parçası, meydanda karıyı boğazlamış, yüreğim buz gibi oldu, biz bu kahraman kadar olamadık..."

24 Ağustos 2019 11:21

Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, 10 yaşındaki kızının gözü önünde öldürülen Emine Bulut’un katilini kutladı. Özen’in sözlerinin “cinayete azmettirme” olduğunu ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Suçu övmekte ve suçluyu yüceltmektedir. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

 

Muhammet Özen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Aslan parçası, meydanda karıyı boğazlamış. Yüreğim buz gibi oldu. Biz bu kahraman kadar olamadık. Benim yetişkin kızım anasının genç sevgilisinin yanında hangi babanın buna ciğeri dayanır diyen yok. Gerçek katil Ömer Uğur Gençcan ve onu oraya atayan AKP’liler ve birgün mutlaka yargılanacaklar” dedi. Özen'in katil diye nitelendirdiği Gençcan’ın ise Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi Başkanı olduğu öğrenildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, her geçen gün sayıları artan kadın cinayetlerine karşı siyasal iktidarın ve yargı mekanizmasının üzerine düşen görevi yapmadığını hatırlatarak, “Emine Bulut’un katili kadını ötekileştiren, eve hapseden, sosyal yaşamdan dışlayan eril siyasettir. Katillere saygın tutum, iyi hal indirimi uygulayan adalettir” açıklamasında bulundu.

“Kadın cinayetlerine karşı etkili ve istekli mücadeleyi yapmayanlar her öldürülen, şiddet gören kadının failidir” diyen İlgezdi Emine Bulut’u katleden kişiyi “aslan parçası” ve “kahraman” ilan eden kişi ile ilgili işlem yapılmamasını eleştirdi. Mağdur Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen’in sosyal medya paylaşımındaki sözlerinin “açıkça cinayete azmettirme” olduğunu ifade eden İlgezdi, “Suçu övmekte ve suçluyu yüceltmektedir. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.


TIKLAYIN - "Yaşamak istiyoruz!": Emine Bulut'un cinayetine karşı çok sayıda ilde protestolar düzenlendi

TIKLAYIN - AKP Sözcüsü'nden Emine Bulut açıklaması: Orada insan hayatını kaybederken birileri yardım etmek yerine görüntü almak gibi bir duruma nasıl düşebiliyorlar?

TIKLAYIN - Emine Bulut cinayetinde görüntüleri çeken kişi gözaltına alındı

TIKLAYIN - Emine Bulut'u öldüren Fedai Varan'a taksici kanı sorunca "Hayvan kestim" demiş