Spor

Dursun Özbek, Fatih Terim'le görüştü; yanıt bekliyor

Dursun Özbek'in, Fatih Terim'le anlaşma sağlayamaması halinde rotayı Okan Buruk'a çevireceği öğrenildi

25 Mayıs 2022 08:57

Galatasaray başkan adaylarından Dursun Özbek, Fatih Terim'le bir telefon görüşmesi yaparak, proje ve hedeflerini anlattı.

Galatasaray 'da başkanlık seçimine 3 haftadan az bir süre kala, adayların hem yeni teknik direktör hem de transfer çalışmaları devam ediyor. Ertelenen kongre öncesi aday olmayan, ancak 11 Haziran'daki seçim için listesini veren, bir önceki kongrenin adaylarından Metin Öztürk'ü de listesine alan Dursun Özbek, takımı yerli hocaya emanet etmeyi düşünüyor.

Fanatik'in haberine göre; Galatasaray'ın eski başkanının gündemindeki 1 numaralı isim, hiç şüphesiz Fatih Terim. Terim'le telefonda görüşen Dursun Özbek, gelecek planlarını, proje ve hedeflerini detaylı bir şekilde anlattı.

Terim olmazsa Okan Buruk

Sezon başında Burak Elmas'la takımı gençleştirme projesine başlayan, ancak ligde ve kupada yaşanan hayal kırıklığının ardından görevine son verilen Fatih Terim, ayrılırken, "Son imzam" ifadesini kullanmıştı.

68 yaşındaki çalıştırıcının, Özbek'e vereceği cevap merakla bekleniyor. Dursun Özbek'in, Fatih Terim'le anlaşma sağlayamaması halinde rotayı Okan Buruk'a çevireceği öğrenildi.

Buruk da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Artık Galatasaray için hazırım" mesajını yollamıştı. Ayrıca Özbek yönetimindeki birçok ismin Okan Buruk tercihine daha sıcak yaklaştığı da gelen haberler arasında.