Diğer

Cami tuvaletinde abonelik sistemi!

24 Ağustos 2023 18:47

Rize’de bulunan bir caminin umumi tuvaletine abonelik sistemi getirildi. Tuvalete abone olanlar haftalık 30, aylık 120 TL ödüyor.

Tele1'in haberine göre Rize’deki Taşçıoğlu Camii’nde yaklaşık 38 yıldır umumi tuvaletin görevlisi olarak çalışan 5 kardeşten biri olan Samsunlu Abdullah Çevrim, cama yazdığı yazı ile görenleri şaşırttı. Buna göre camiye ait umumi tuvalete abone olanlar haftalık 30, aylık 120 TL ödüyorlar.

‘Esnafa kolaylık sağlamak için’ böyle bir yönteme başvurduğunu söyleyen Abdullah Çevrim, “Yaklaşık 38 yıldır 5 kardeş dönüşümlü olarak burayı bekliyoruz. Burada çevre esnaflar genelde haftalık ödüyorlar. Bazı kısım ise aylık ödüyor. Fiyat düzenlemesi olduğu için ben de oraya yazı olarak koymayı tercih ettim. Gelen bakıyor. Fiyatını ona göre ödüyor. Esnafa da kolaylık oluyor bana da kolaylık oluyor. Olay bundan ibaret. Biz sonuçta burada temizlikçilik yapıyoruz. Söylemektense yazmak daha iyi. Sözde aktarmaktansa yazıyı adam okuyor. Onun da kalbi kırılmamış oluyor. Ben de yorulmamış oluyorum. Bu kolaylık oldu. Kafam çok rahat” ifadelerini kullandı.