Gündem

Bartu Küçükçağlayan’dan Yıldız Kenter itirafı

"Kent Oyuncuları’nın en genci olduğum o sene, gizli gizli kulisine girip yazdığın eski mektuplardan birkaçını çalmıştım hocam"

18 Kasım 2019 19:25

T24

Oyuncu Bartu Küçükçağlayan, ölümünün ardından ustası Yıldız Kenter’le ilgili bir itirafta bulundu. Küçükçağlayan, Kenter Tiyatrosu’nun en genci olduğu sene kulisine girerek Kenter’in yazdığı mektuplardan bazılarını çaldığını itiraf etti.

Kişisel Twitter hesabından Yıldız Kenter’e hitaben yaptığı paylaşımda Küçükçağlayan, “Kenter Tiyatrosu’nda, Kent Oyuncuları’nın en genci olduğum o sene, gizli gizli kulisine girip yazdığın eski mektuplardan birkaçını çalmıştım hocam. Seni seviyorum. İlk küfür ettiğini duyduğum zaman ne çok sevinmiştim. Keşke yıllar boyunca bana dediğin her şeyi hatırlayabilsem” ifadelerini kullandı.

Bir süredir hastanede tedavi gören 91 yaşındaki Kenter, pazar günü hayatını kaybetmişti. Usta sanatçı Yıldız Kenter salı günü son yolcuğuna uğurlanacak. Kenter için ilk tören yarın saat 10.00’da ‘Kenter Tiyatrosu’nda düzenlenecek. Törenin ardından Kenter'in naaşı Levent Camii'nden kılınacak öğle namazının ardından Aşiyan Mezarlığı'na defnedilecek.