Spor

Ali Koç'tan Galatasaray'a gönderme: Şampiyon yapılmaya alıştırılmış bir takımla yarışıyoruz

"10 senedir yaşadıklarımızı kimse sportif sebeplerle açıklayamaz"

24 Şubat 2024 08:24

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Almanya'da yaptığı konuşmada, Galatasaray'ın şampiyon yapılmaya çalıştırılmış bir takım olduğunu belirterek, "Bir hakem geçen gün televizyonda anlatıyor. 1997 yılında Beşiktaş lider. Son dakikada gülünç bir penaltı çalınıyor" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Gelsenkirchen Derneği'nin yeni lokal açılışında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'un sözlerinden öne çıkanlar şöyle: "3 Temmuz'dan bu zamana kadar yaşadıklarımızı sportif sebeplerle açıklayamazsınız. 10 senedir yaşadıklarımızı kimse sportif sebeplerle açıklayamaz."

"Şampiyon yapılmaya alıştırılmış"

"Bu sene bir rakibimizle yarışıyoruz. Şampiyon yapılmaya alıştırılmış bir takımla yarışıyoruz. Bir hakem geçen gün televizyonda anlatıyor. 1997 yılında Beşiktaş lider. Son dakikada gülünç bir penaltı çalınıyor."

"Hangi kulüp eski futbolcularını başka kulübe verdiği zaman bu kadar spekülasyon oluyor. Bizim eski sporcularımız daha canla başla oynuyor bize karşı. Bir başkan benim yaptıklarımı söyleyip böyle biri bize başkan olamaz dedi. Bizde de kulübü icraya vermiş bir başkan, bir daha başkan olamaz. Hamurumuz farklı."

"Zamanlar kişiler değişiyor ama Fenerbahçe'nin hedef olması değişmiyor. Onun için tarihte görülmemiş bir kenetlenmeyi göstermemiz gerekiyor. İsmail Hoca ve futbolcuları tarihimizde görülmedik bir puan topladık. Bir beraberlik oldu hocaya, futbolculara, bize saldırılar oldu. İnanın bindiğimiz dalı kesiyoruz. Ama bir kere şampiyon olursak inanın arkası gelecek."

Editörün notu: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un "Lider Beşiktaş" dediği haftaya, Galatasaray 5 puan önde girmişti.