Politika

AKP MYK toplantısı başladı

24 Haziran 2024 15:31

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

AKP Konferans Salonu'ndaki toplantı saat 15.10'da başladı.

NTV'nin aktardığına göre; toplantıda, AKP'nin 30 gün içinde sahiplenilmeyen sokak hayvanlarını "uyutma"yı ön gören yasa tasarısına son hali verilecek. Düzenleme, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayının ardından Meclis'e sevk edilecek.

TIKLAYIN-Tartışmalı 'Sokak Hayvanları Yasası'nda taslak metin hazır

AKP MYK'nın gündemindeki bir diğer başlık ekonomi olacak. Enflasyondaki düşüş eğilimi ile başlayan yeni dönemin yol haritası görüşülecek. Enflasyonla mücadelede atılacak yeni adımlar değerlendirilecek.

Meclis'e sunulması beklenen asgari kurumlar vergisi ve asgari gelir vergisi uygulamasını içeren yeni vergi paketinin de gündemde olması bekleniyor.

31 Mart'taki yerel seçim sonuçları da, AKP MYK toplantısında bir kez daha mercek altına alınacak. Parti teşkilatındaki son durum istişare edilecek. Yaz döneminde sahada yürütülecek çalışmalar görüşülecek.

AKP 2. kez kampa giriyor

Toplantıda, AKP'nin bu yılki 2'nci kamp programının hazırlıkları da ele alınacak. AKP'nin 2'nci istişare ve değerlendirme kampı, 1-2 Temmuz'da Kızılcahamam'da belediye başkanlarıyla yapılacak.

AKP'nin ilk kamp programı, 31 Mayıs - 2 Haziran arasında milletvekillerinin katılımıyla yine Kızılcahamam'da yapılmıştı.