Venezuela Milli Takımı'nda forma skandalı

Venezuela Milli Takımı’nın forma tedarikçisi Givova milli takımlar düzeyinde eşi benzeri görülmemiş bir skandala imza attı.

26 Mart 2019 18:36

17

Güney Amerika ülkesi Venezuela, hazırlık maçında Katalonya ile karşı karşıya geldi ve sahadan 2-1 yenik ayrıldı. Ancak Venezuela’da sonuçtan çok forma tedarikçisi Givova’nın takıma giydirdiği formalar konuşuldu.

27

İtalyan forma tedarikçisi Givova, Venezeula Milli Takımı’na maç için forma yetiştiremeyince, çareyi Fransız spor perakendecisi Decathlon’un markalarından birinin 10 Euro’ya satılan yürüyüş tişörtlerinden satın alıp üzerine logo ve numara bastırmakta buldu. Venezuelalı futbolcular, sahaya bu tişörtlerle çıktı. 

37

Maçın ardından konuyu gündeme taşıyan Venezuelalı orta saha oyuncusu Toras Tomas Rincon “Givova, sizden milli futbolcularımıza ve formamıza saygı bekliyoruz. Bu yaptığınız ayıptır” ifadelerini kullandı.

47

Takımın forvet oyuncusu Salomon Rondon ise Twitter’da ‘Givova’ya Hayır’ paylaşımı yaparak “Formalarımız aynı değildi” ifadelerini kullandı.

57

Öte yandan yaşananlara Decathlon da kayıtsız kalmadı.

67

Decathlon’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Venezuela dün Katalonya ile hazırlık maçı yaptı. Venezeula’nın maça formayla çıkması gerekiyordu. Ancak forma yerine Quechua tişörtleriyle çıktılar’ diyerek yaşananları ti’ye aldı. 

77

Venezuela Milli Takımı'nda forma skandalı