K24, yeni adresine taşındı...

8 yıldır "kitap/kültür/kritik" mottosuyla yayında olan Kitap24 sitesi baştan aşağı yenilendi, binlerce yazılık arşiviyle şimdi yeni adresinde...

Deprem felaketi sebebiyle K24 yayınına iki hafta ara vermişti, şimdi kaldığımız yerden devam ediyoruz. “Kaldığımız yer” lafın gelişi; çünkü bunca acıya tanık olduktan sonra deprem öncesi artık bambaşka bir çağa ait hepimiz için. Şu anda muhtemelen herkes hayatının kesintiye uğradığını derinden hissediyordur – hayatını, evini, sevdiklerini kaybetmiş olanların yanında bu nedir ki… O yüzden hâlâ gündelik şeylerden ve yakın zamana kadar çok önemli görünmüş işlerden söz etmek anlamsız görünüyor, insana kendini suçlu hissettiriyor.

Bu suçlulukla –yine de, mecburen– devam edersek: “Kaldığımız yer” başka bir anlamda da yanlış. Çünkü bu arada, K24 taşındı ve yenilendi: Sekiz yıldır T24’ün teknik imkânlarını kullanarak yayın yapan K24 bundan böyle yeni bir adreste: k24kitap.org.

Yıllardır K24’e desteğini esirgemeyen ve ev sahipliği yapan T24 ailesine şükranlarımızı sunarız. T24 ile işbirliğimiz bundan böyle de devam edecek.

Sitenin önyüzünde de genel işleyişinde de önemli farklılıklar var. Bunları kolayca keşfedeceğinizi sanıyoruz. Çünkü hiçbir şey eskisinden büsbütün farklı değil, dolayısıyla yabancılık çekmeyeceksiniz. Okumayı kolaylaştırmak ve konforlu hale getirmek için epeyce tipografik müdahale yapıldı. Belli bir yazara, konuya, kitaba erişmek için K24’ün veritabanını tarayabilir, eski dosyalara kolayca erişebilirsiniz. K24’ün geniş arşivinden yazılara erişebilmeniz artık daha kolay olacak.

Yeni sitede yayınevleri için reklam alanları ayırdık. Sadece yayınevleri ve kültür-sanat kurumlarının kullanabileceği bu ücretli reklam alanlarının yazıları rahatsız etmemesine, rahat bir okuma ortamını bozmamasına dikkat ettik, örneğin yazıların içine reklam alanı koymadık.

Ana sayfanın en altına e-mail adresinizi yazıp “Bültene Kaydol” seçeneğine tıklarsanız, K24’ün haftalık bültenleri doğrudan elektronik posta adresinize gelecektir.

K24’ün yenilenmesini, veritabanının düzenlenmesini ve binlerce yazının taşınmasını sağlayan Katalist ekibine çok teşekkür ederiz.

•