Gündem

Uğur Dündar'dan 30 Ağustos'ta Atatürk ismini anmayanlara: Ne yaparsanız yapın, hakikati durduramayacaksınız

31 Ağustos 2019 08:00

Sözcü yazarı Uğur Dündar, dün Diyanet'in Cuma hutbesiyle başlayan "Atatürk'ün ismini anmama" tartışmasına dair bir değerlendirmede bulundu. Dündar, "Ne yaparlarsa yapsınlar, nafile! Çünkü bilge yazar Emile Zola'nın dediği gibi; 'Hakikat ilerliyor. Onu hiçbir şey durduramayacak!.." ifadesini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 30 Ağustos 2019 için yayımladığı cuma hutbesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün ismine yer vermemişti. 

TIKLAYIN: Diyanet, 30 Ağustos hutbesinde Atatürk'ün ismine yer vermedi

Dündar'ın "30 Ağustos’ta Atatürk’ü anmayanlar!.." başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle: 

Büyük Önder Atatürk, dün 26'ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un da bu köşede çok anlamlı biçimde vurguladığı gibi; Kurtuluş Savaşı'nda sadece düşmanı yenmekle kalmamış, işgalcilerle işbirliği yapan Vahdettin'in Hilâfet Ordusu'nu da mağlup etmisti.

★★★

İşte bu nedenle dün bazıları 30 Ağustos'u kutlamalarına rağmen, ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk'ü anmadılar ve adından inatla söz etmediler.
Böylece düşmanlarının bile “Asrın Türklere nasip olan dahisi”diyerek önünde saygıyla eğildikleri Atatürk'ü görmezden gelerek, küçümseyerek, hatta hakarete cüret ederek, bir bakıma onun büyüklüğü ve kazandığı yüce başarılar karşısında nasıl ezildiklerini bir kez daha kanıtladılar!
Acizliklerini sergilediler. Milli Mücadele'de düşmanla işbirliği yapanların günümüzdeki sözcüleri olduklarını gizleyemediler!

★★★

Ne yaparlarsa yapsınlar, nafile! Çünkü bilge yazar Emile Zola'nın dediği gibi; “Hakikat ilerliyor. Onu hiçbir şey durduramayacak!..”