Gündem

Saygı Öztürk: Menzil'in Ankara'daki temsilcisi aynı zamanda Diyanet İşleri'nin kadrolu bir imamı

"Menzil, devlet içinde önemli bir güç"

03 Aralık 2019 07:10

Menzil Köyü'ne gittiğindeki izlenimlerini ve tarikatın Şeyhi Saki Erol' ile yaptığı görüşmeyi “Menzil: Bir tarikatın iki yüzü” isimli kitabında anlatan Sözcü yazarı Saygı Öztürk, eski bir bakandan Şeyh'in telefon numarasını aldığını söyledi. Görüşme teklifinin kabul edilmesinin ardından tarikatın Ankara temsilcisi ile irtibat kurduğunu anlatan Öztürk, "Menzil'in Ankara'daki temsilcisi aynı zamanda Diyanet İşleri'nin kadrolu bir imamı" dedi.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin sorularını yanıtlayan Öztürk, Menzil Köyü'ne tövbe etmek isteyenlerin bindiği otobüs ile gittiğini, ilk dikkatini çeken şeyin de modern binaların olduğunu anlattı.

"Menzil, devlet içinde önemli bir güç"

Kadınlar ve erkeklerin farklı mekânlarda olduğunu, kendi özel evleri dışında bir araya gelmediklerini ifade eden Öztürk, "FETÖ bitti, şimdi Menzil devleti ele geçiriyor iddiası var. Öyle mi gerçekten?" sorusuna, "Bana göre devlet içerisinde önemli bir güç. Bunu bizzat kendileri açıklıyorlar zaten. Ben soruyorum 'sağlık bakanı, enerji bakanı…', 'Onlar bizim çocuklarımız' diyor Şeyh. 'dün de evimizde 10 tane bakanın olduğu günler vardı.' Açık açık anlatıyor" diye yanıt verdi.

Röportajın tamamını okumak için tıklayın

TIKLAYIN - Sözcü yazarı Öztürk tarikat lideri ile görüşmesini yazdı: “Menzil, Sağlık Bakanlığı’nı ele geçirdi mi?”

TIKLAYIN - Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı'na sızdığı iddiaları Meclis gündeminde: "Bu konuyu yalanladınız mı?"

TIKLAYIN - Soylu'dan 'Menzilcilerin bakanlıkta kadrolaştığı' iddialarına yanıt: Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım

TIKLAYIN - İçişleri Bakanı Soylu'dan “Emniyet’te Menzilci var mı?” yazısına açıklama