Spor

Ronaldo 'emeklilik' için konuştu: Gelecek yıl ne olacağını kim bilebilir?

"Son 5 yıldır futbol dışındaki yaşantımdan mutluluk duyuyorum"

01 Ekim 2019 17:38

Juventus'un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, emekliliğinin çok yakın bir tarihte olabileceğini açıkladı.

SportBible isimli bir internet sitesine röportaj veren Ronaldo, futbol dışındaki yaşantıdan çok hoşlandığını söyledi ve emeklilik sözlerini kullanmaya başladı. Juventus ile 2022'ye kadar sözleşmesi bulunan Ronaldo, "Hâlâ futbolu seviyorum. Cristiano'yu seven taraftarları ve insanları mutlu etmeyi seviyorum. Bu yaşla ilgili değil, düşünceyle ilgili bir şey. Son 5 yıldır futbol dışındaki yaşantımdan mutluluk duyuyorum. Gelecek ve sonraki yıl ne olacağını kim bilebilir?" diye konuştu.

5 FIFA Yılın Futbolcusu ödüllü Ronaldo, futbol dışındaki yaşantısına şimdiden adapte olmaya başlarken; yaptığı yatırımlarla da bunu gösterdi. İş hayatına atılan Ronaldo, kendi parfüm, iç çamaşırı markalarını piyasaya sürdü. Jimnastik salonlarıyla birlikte oteller de işleten Ronaldo, saç ekim merkezi açtı.

Nike'ın 2016'da ömür boyu kontrat için 1 milyar dolar teklif ettiği Ronaldo, iş insanlığı konusundaki düşüncelerini de paylaştı ve "Kimseyi taklit etmek istemiyorum. Her zaman kendiniz olmanız gerekiyor. Ancak zaman zaman sadece futbolda değil, Formula 1, NBA, golf, karma dövüş sanatlarında iyi örneklerden ilham alabilirsiniz. Başarılı sporcuların hepsi aynı çalışma ahlakına sahip. Büyük şirketlerin CEO'ları da her zaman motivedir ve iyi şeyleri başarmak için çok çalışmak zorundalar" ifadelerini kullandı.