Gündem

Nadira Kadirova'nın avukatı Öztürk: Şirin Ünal'ın ifadelerinde bir kısım çelişkiler var

"Soruşturma 150-200 sayfalık bir dosya şekline gelmiş; bu da gösteriyor ki, normal bir intihar dosyası deği"

10 Ekim 2019 20:57

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara'daki evinde, Ünal'a ait silahtan çıkan kurşunla hayatını kaybeden 23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova'nın avukatı Birol Öztürk, "Şirin Ünal'ın ifadelerinde bir kısım çelişkiler var, ben o ifadeyi çok sağlıklı görmedim" dedi.

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışan Özbek vatandaşı Nadira Kadirova 23 Eylül 2019'da Ünal'ın silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmişti. Kadirova'nın avukatı Öztürk, soruşturma dosyasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Babıali TV'de Suat Toktaş'ın sunduğu Babıali Yokuşu programına canlı telefon bağlantısıyla katılan Öztürk, "Dosyada gizlilik kararı yok. Dosyayı kısmi olarak inceledim. Şüpheler daha da arttı bende. Normal şekilde intihar dosyası olsa, kısa beyanlarla, ifadelerle kapatılabilirdi. Ama 150-200 sayfalık bir dosya şekline gelmiş. Bu da gösteriyor ki, normal bir intihar dosyası değil. Bu olay bir ciddiyet bulmuş. Basın sayesinde de olsa" dedi.

TIKLAYIN - İddia: AKP'li Ünal'ın evinde ölü bulunan Nadira Kadirova, dövülüp eve taşınmış

"Şirin Ünal'ın ifadelerinde çelişkiler var"

Öztürk, Şirin Ünal soruşturmaya ilişkin ifadesini okuduğunu belirtirken, "Hem polise vermiş karakolda, hem de dosyanın savcısına ifade vermiş. Orada da bir kısım çelişkiler var. Tabii bunun detayını yarın dosyayı aldıktan sonra sizinle paylaşacağım tekrar" açıklamasında bulundu.

Suat Toktaş'ın "Şüpheleriniz niye arttı?" sorusuna da yanıt veren Öztürk, "Öncelikle biraz araştırmanın derinleştirilmesini gördüm dosyada. Normal bir olay gibi, intihar dosyası gibi bir olay değil. Bir takım yerlere yazışmalar yapılmış, onunla ilgili cevaplar bekleniyor, ifadeler var dosyada. Tanık olarak alınan ifadeler. Milletvekilinin vermiş olduğu ifade var, ben onu da çok sağlıklı görmedim. Daha sonra sizinle paylaşacağım. Ancak bu kadarı söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN -  Nadira Kadirova'nın ağabeyinden çağrı: Ne olur dosya kapatılmasın