Gündem

Müdürlük sınavında kopya çekerken yakalandı; cep telefonunu iç çamaşırına saklamış!

20 Mart 2021 10:29

Ankara'da bir ilkokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan A.B. müdürlük sınavında kopya çekerken yakalandı. Telefonunu iç çamaşırına saklayarak sınava giren A.B., fotoğraflarını çektiği soruları ailesiyle kurduğu Whatsapp grubuna gönderdi. Aile üyeleri soruları çözüp geri gönderince mesaj sesini duyan gözetmen tarafından A.B. yakalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için pazar günü 50 il ve 52 sinav merkezinde 2021-MEB-EKYS sınavı yapıldı. Ankara'da Aysel Yücetürk Okulu'ndaki sınavda ise kopya skandalı yaşandı. Sincan'daki bir ilkokulda müdür yardımcısı olan A.B., 'müdürlük' sınavında kopya çekerken yakalandı.

Gözetmen tarafından yakalan A.B.'yi, okula çağrılan polis tarafında gözaltına alındı. İfadesinin ardından serbest kalan A.B. hakkında soruşturma başlatıldı.

Kopyayı iç çamaşırına saklamış

Hürriyet gazetesinin haberine göre A.B.'nin kopya çekmek için sınava cep telefonu soktuğu, girişte üst aramasından geçmek için de cep telefonunu iç çamaşırına gizlediği belirlendi.

A.B.'nin kopya için eşini, kardeşini ve kardeşinin eşini dahil ettiği WhatsApp grubu kurduğu, gruba ise "Ahde Vefa" adını verdiği ortaya çıktı. A.B., telefonla soruları çekip gruba attı, gruptan cevap gelince ise sesini kapatmayı unuttuğu telefon nedeniyle sınav gözetmenince fark edildi.

Telefonun sesini kısmadığı için yakalandı!

A.B., polise verdiği ifadesinde kopya çektiğini kabul ederek, "Sınavdan bir gün önce eşim, kardeşim ve kardeşimin eşine kopya olayını anlattım. Onlar karşı geldi. "İyi günde, kötü günde hep beraberiz' diyerek WhatsApp'ta 'Ahde Vefa' grubunu kurdum, onları ekledim.

Cep telefonunu iç çamaşırıma gizleyerek, içeriye soktum. Soruları çekip gruba attım, ancak telefonun sesini kapatmayı unutmuşum, cevap geldiğinde, telefondan ses çıkınca fark edildim. Sınav gözetmeni gelip telefonu aldı, ardından polis geldi" dedi.