Kültür-Sanat

Melih Cevdet Anday edebiyat ödülünü bu yıl iki eser paylaştı

Melih Cevdet Anday, 24-25 Ağustos tarihlerinde Milas’ta anılacak

20 Ağustos 2019 12:05

Her yıl çeşitli dallara düzenlenen Melih Cevdet Anday edebiyat ödülü bu sene Roman dalında verildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan toplam 34 yazar arasında  jüri tarafından yapılan değerlendirmede Barış İnce’nin “Sarsıntı” ve Neslihan Önderoğlu’nun “Yer Yüzü Yorgunları” adlı  eserleri bu yılki ödülü paylaştılar.

Melih Cevdet Anday anma günlerinin 14'üncüsü, Milas Belediyesi tarafından 24-25 Ağustos tarihleri arasında Ören mahallesinde düzenlenecek.

Yarışmacılar tarafından gönderilen eserleri incelemek üzere bir araya gelen Ataol Behramoğlu, Oğuz Demiralp, Turgay Fişekçi, Sadık Aslankara ve Asuman Kafaoğlu Büke isimlerinden oluştuğu jüri üyeleri 34 yazar arasında değerlendirmede bulundu.

Sarsıntı” ve “Yer Yüzü Yorgunları” adlı eserleri arasında bir seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri her iki yarışmacının eserlerinin de bu yılki ödülü paylaşması adına karar verdi.

Yarışmada dereceye giren eser sabine ödülü 24 Ağustos tarihinde Ören’de düzenlenecek ödül töreninde verilecek. 

24 Ağustos Cumartesi günü düzenlenecek olan ödül töreni sonrası Ataol Behramoğlu-Haluk Çetin ikilisi şiir ve müzik dinletisi ile sahne alacak. Etkinliğin ikinci günü olan 25 Ağustos Pazar akşamı saat 21.00’de Anadolu Rock müziğinin başarılı ismi Ali Altay konseri düzenlenecek.