Gündem

Mehmet Ocaktan: Eğer komplo teorilerine itibar eden birisi olsaydım, iktidar ve muhalefet medyası asında gizli bir ittifak olmasından şüphe ederdim

"Sol medya Kılıçdaroğlu’nun söylemlerinin özellikle ‘helalleşme’ boyutuna pek itibar etmiyor, adeta gizlemek için özel bir gayret sarf ediyor"

13 Haziran 2022 08:08

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' adımlarını sol medyanın gizlemek için adeta özel bir gayret sarf ettiğini belirterek, "Düşünün ki iktidarın kontrolündeki medya, Kılıçdaroğlu’nun helalleşme mesajlarını sanki hiç duymamış gibi yapıyor. Konumları dikkate alındığında bu durum aslında onlar açısından son derece normal.

Ancak sol medyanın da iktidar medyasıyla aynı dalga boyutunda bir tavır sergilemesi doğrusu biraz garip. Eğer komplo teorilerine itibar eden birisi olsaydım, iktidar ve muhalefet medyası asında gizli bir ittifak olmasından şüphe ederdim. Elbette ittifak söz konusu olamaz, ama tam bir basiretsizlik olduğu kesin…" diye yazdı.

Muhalefetin, özellikle geçmişte AKP'ye oy vermiş ama şimdilerde memnuniyetsiz seçmen için alternatif adres oluşturması gerektiğini kaydeden Ocaktan, "Bu açıdan kutuplaşmanın zeminini oluşturan ‘helalleşme’ doğru bir adım, ama bunun hukuksal anlamda hesaplaşmayı da ihmal etmeden yapılması şart.

Hemen belirtmek gerekiyor ki eğer sol mahalle ‘hesaplaşma’ya önem verdiği kadar ‘helalleşme’yi de içselleştirerek inandırıcı bir fotoğraf ortaya koyamazsa, memnuniyetsiz kesimlerin AK Parti’den çözülmesi hiç kolay olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...