Gündem

“Kılıçdaroğlu: İktidar harekâtı iç politika malzemesi yapmaya çalışıyor”

15 Ekim 2019 12:27

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluBarış Pınarı Harekâtı’nı partisinin MYK toplantısında değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun, “İktidar, harekâtı iç politikaya malzeme yapmaya çalışıyor. Bu doğru değil” dediği öğrenildi. Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, harekâta gelen uluslararası tepkiler konusunda bilgilendirmede bulundu.

Milliyet’ten Şevket Yaman’ın haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun ise, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirerek, “İktidar harekatı iç politikaya malzeme yapmaya çalışıyor. Bu doğru değil” ifadesini kullandığı belirtildi. Toplantıda, Genel Başkan yardımcılarından Orhan Sarıbal, “gıda güvenliği” konusunda bir sunum yaparken, Aykut Erdoğdu da, “IMF’nin Türkiye mektubu” konusunda bilgilendirmede bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel de yeni parti programı yazımına yönelik çalışmalar konusunda MYK’yı bilgilendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin su markası Hamidiye, CHP Genel Merkezi’nde kullanılmaya başlandı. Genel merkezde daha önce kullanılan su alımları da iptal edildi.