Gündem

Kadınlar "Argo kelimeler kullanıyor" diye şikâyet etti; belediyeden esnafa 15 günlük ceza geldi

25 Haziran 2019 15:25

Kırşehir’in Akpınar ilçesinde belediye, kadınlara 'argo kelimeler kullandığı' gerekçesiyle bir esnafa 15 gün süreyle tezgah kapatma cezası verdi.

Akpınar ilçesinde kadınlar belediyeye pazar yerinde bir esnafın kendilerine argo kelimelerle hitap ettiği şikâyetinde bulundu. Yapılan şikâyetin ardından meyve ve sebze satışı yapan esnafa 15 gün süreyle tezgah kapatma cezası veren Akpınar Belediyesi zabıtası, itfaiye arabasını da esnafın tezgahının önüne park etti.

Akpınar Belediyesi, esnafın dükkanının önüne park edilen itfaiye aracının üzerine astığı 'Bu tezgah kadınlara yapılan saygısızlıktan dolayı 15 gün süre ile kapatılmıştır' yazı ile verilen cezayı da vatandaşlara duyurdu.

Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut verilen ceza ile ilgili yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta yaşandı olay, kadınlar alış veriş yaparken argo konuşmuşlar. Bende alınan kararı doğru buldum. Kadınlara olan saygısızlık nedeniyle de açıklamada bulunduk. İlçemizde bundan sonraki süreçte de bu tür olumsuzluklar yaşanmayacak. Pazarcılar da yaptığımız uygulamaya destek sundu. Bende esnaf kökenliyim. Böyle bir durumu tasnif etmiyoruz. Doğru olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Nüfusu 3 bin olan ilçe, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında AKP'den CHP'ye geçmişti.