Gündem

İSTANBUL -(ÖZEL)- KENDİSİNİ KURTARAN KİŞİYİ HIRSIZLIKLA SUÇLADI

Haber-Kamera: Ersan SAN-Özgür EREN / İSTANBUL (DHA) Fatih'te denize atlayan Suriyeli genç kadını tekne çalışanı kurtardı

21 Ocak 2019 13:11

Haber-Kamera: Ersan SAN-Özgür EREN / İSTANBUL (DHA)
Fatih\'te denize atlayan Suriyeli genç kadını tekne çalışanı kurtardı. Genç kadın, kendisini kurtaran kişiyi cep telefonunu çalmakla suçladı. Suriyeli kadın ambulans ile hastaneye kaldırılırken kadını kurtaran kişi ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
Olay, Balat sahilde meydana geldi. Suriyeli genç bir kadın, taksiden inerek denize atladı. Denizde çırpınan kadını gören tekne çalışanı, hemen denize atlayıp onu kurtardı. Tekne çalışanı, kadını sahile çıkarttıktan sonra durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, kadına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. 

POLİS TEKNEDE ARAMA YAPTI
Suriyeli kadın, olay yerinde bulunan polislere kendisini kurtaran kişinin cep telefonunu çaldığını iddia etti. Genç kadın, kendisini sudan çıkaran kişiden şikayetçi olunca polis ekipleri, tekne çalışanının üzerinde ve teknede arama yaptı. Tüm aramalara rağmen kadının cep telefonu bulunamadı. Suriyeli kadın, ambulans ile hastaneye kaldırılırken kendisini kurtaran tekne çalışanı ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

\"POLİSİ DE AMBULANSI DA BEN ÇAĞIRDIM\"
Suriyeli kadının canını kurtaran tekne çalışanı, \"Denize atlarken görmüşler, biz de sudan aldık kenara çıkarttık. Şimdi de \'telefonumu aldınız\' diyor. Polisi de ambulansı da ben çağırdım\" diye konuştu.
Olaya şahit olan Mehmet Uzun da, \"Taksiden indi direkt denize atladı. Bizim teknedeki arkadaşlar denizden çıkarttılar. Kendisini kurtaran kişiyi hırsızlıkla itham etti. Onu çıkartan adam sadece sudan çıkarttı, teknesine bile almadı\" diye konuştu.

Görüntü Dökümü
----------------------
-Denize atlayan kadından genel ve yakın detaylar
-Denize atlayan kadının polislere telefonunu çalan kişiyi göstermesi
-Sağlık ekiplerinden detay görüntü
-Polis ekiplerinden detay görüntü
-Polisin teknede arama yapması
-Yaralı kadının ambulansa alınıp hastaneye götürülmesi
-Kadını kurtaran tekne çalışanı ile röportaj
-Olaya şahit olan Mehmet Uzun ile röportaj 
-Genel ve yakın detaylar     


 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir