Yaşam

Bodrum'da bir işletme müdiresi: Kız Ankara’da yaşıyor, gittiği tek şehir Yozgat, hayatında deniz görmemiş gelmiş burada Kıyı Kanunu diyor

13 Ağustos 2019 20:52

T24

Türkiye’de yaz ve deniz tatili denince akla gelen ilk yerlerden biri olan Bodrum’da babasından kalan bir mekanda işletmecilik yaptığını söyleyen bir kişi, geçen yıl başlattığı “İstemeyen gelmesin” yorumlarına bu sene de devam etti.

TIKLAYIN - Bodrum'da bir işletme müdiresi: Günü 3-5 çayla geçirip 10-15 TL ile şezlong kullanabileceğini sanan gerzeklere az

“Bodrum’da fahiş fiyat” tartışmaları geçen yıl sürerken yaptığı “Mekanımıza gelip günü 3-5 çayla geçirip 10-15 TL ile şezlong kullanabileceğini sanan gerzeklere az bile. Paran yoksa gelme kardeşim, git halk plajlarına” yorumuyla gündeme gelen kadın işletmeci, tepki çeken açıklamalarına bu yıl da devam etti.

Manken Çağla Şikel’in Bodrum’da 40 liraya ayran içtiğini duyurmasıyla ilgili haberler ardından konuşan @kismetszm rumuzlu Twitter kullanıcısı, geçen yıl yapığı paylaşımları da hatırlatarak şunları söyledi:

"Çağla Şıkel gibi, yüksek sezonda Bodrum’a gelip fiyatlardan şikayet edenler haksız, kimse kusura bakmasın veya bakarsa baksın. Bu tarz yerler, 3 kuruşa 40 story atıp, egonuzu tatmin edeceğiniz yerler değildir.

"O verdiğiniz paralar çayın, ayranın değil talan ettiğiniz çevrenin parası, size az bile"

"Arkadaşlar, insanlar o kadar parayı sadece çaya vermiyorlar. Onlar, o çaya o parayı veremeyecek kişilerle aynı ortamda olmamak için veriyorlar, kapiş?

"Gelip yerli halkı kornanızla rahatsız edeceksiniz, doğayı, çevreyi bi ton çöple kirletip gideceksiniz sonra da '18 tl çay, 40 tl ayran çok pahalı yaa’ diyip isyan edeceksiniz. O verdiğiniz paralar çayın, ayranın değil talan ettiğiniz çevrenin parası, size az bile.

"Şu kıyı kanunlarını* yazıp durmayın artık. Kız Ankara’da yaşıyor, gittiği tek şehir Yozgat, hayatında deniz görmemiş gelmiş burada kanun* falan diyor. Ya sen git havuzda çim, ne işin var kıyı kanunu* falan...

"Peki bayramlarda uçak biletleri, oteller vb fiyatları 2 katına çıkıyor neredeyse. Onlara neden bu öfkenizi kusmuyorsunuz da, doğuluları olduğu gibi yüzünüze vurunca bana patlıyorsunuz? Siz sanıyorsunuz ki, otel ve bilet fiyatları bayramlardan önceki gibi mi? Gerçekten komiksiniz."


*Kıyı Kanunu'nda neler yazdığını öğrenmek için tıklayınız.