Gündem

BEYKOZ'DA İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ

Haber-Kamera: Yılmaz BEZGİN/İSTANBUL,(DHA) Beykoz’da istinat duvarı çöktü iki ev tahliye edildi

19 Aralık 2018 04:14

Haber-Kamera: Yılmaz BEZGİN/İSTANBUL,(DHA)
Beykoz’da istinat duvarı çöktü iki ev tahliye edildi. Beykoz İncirköy Mahallesi Ortanca Sokak\'ta bulunan bir gecekonduya ait istinat duvarı çöktü. Çöken istinat duvarı kayan toprakla beraber alt tarafta bulunan iki katlı bir evde hasara neden oldu.

Olay saat 23.45 sıralarında meydana geldi. Büyük bir gürültü ile çöken istinat duvarı yoğun yağışla birlikte gevşeyen toprağın da kaymasına neden oldu. Bu sırada evlerinde oturan çevre sakinleri gürültüyle birlikte kendilerini sokağa attılar.

2 EVDE YAŞAYAN 4 AİLE TAHLİYE EDİLDİ
Çöken istinat duvarıyla birlikte kayan toprağın zarar verdiği evde oturan Cemal Mercan, ‘’Yukarıda ev vardı, evden bu tarafa duvar çektiler, yama yaptılar bir saat önce burası çöktü. Yukarıdan aşağıya toprak geldi. Yukarıda gecekondu var orada kiracı var orayı boşalttılar. Bizi de boşalttılar tehlikeli diye. Ben alt katta evimde oturuyordum, gürültüyle kalktım buraya geldim baktım yukarıdan aşağıya göçmüş gelmiş’’ şeklinde konuştu. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olay sonrasında belediye ekipleri hasar gören iki evde oturan dört aileyi tahliye ederek evleri mühürledi.


Görüntü dökümü:
-------
-Çöken istinat duvarı
-Duvarla birlikte toprak kayması
-Evde meydana gelen hasar
-Ev sahibi ile röportaj
-Genel ve detay görüntüler

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir