Gündem

Beşiktaş'ta sokak ortasında cinsel ilişkiye girmişlerdi; mahkeme, görüntülerin engellenmesi talebini reddetti

Kadın, sosyal medya ile basında yer alan görüntü ve içeriklerin kaldırılması talebinde bulundu

27 Haziran 2022 12:50

İstanbul Beşiktaş’ta otomobil üstünde cinsel ilişkiye girip kendilerini uyaran insanlara da hakaret eden çiftten oyuncu Z.S., hâkimliğe başvurarak haber ve görüntülerin  yayından kaldırılmasını talep etti. Talep mahkeme tarafından reddedildi.

İstanbul Beşiktaş'ta bir çiftin sokak ortasında cinsel ilişkiye girdiği olayla ilgili olarak yeni bir gelişme yaşandı.

Sabah’ın haberine göre; Z. S., harekete geçerek sosyal medya ve basında yer alan görüntü ve içeriklerin kaldırılması talebinde bulundu. Z.S., yaptığı başvuru dilekçesinde olay sırasında alkolün etkisinden dolayı iradesinin sakatlandığını, bilincinin yerinde olmadığını anlattı. Oyuncu kamuoyunda paylaşılan görüntülerden dolayı hem sosyal hem de iş hayatında problemler meydana geldiğini ifade etti.

Z. S., adının ve eşinden aldığı soyisminin her yerde paylaşıldığının bu nedenle maddi manevi büyük zararlar gördüğünü anlattı. Oyuncu dilekçede, 3'üncü kişiler tarafından çekilen videoların her platforma sıçradığını kamuoyunda bu videolarının dolaşımının kişilik zedelemeden başka bir işe yaramadığı belirtti.

Söz konusu içeriklerden dolayı büyük bir mağduriyet yaşadığını söyleyen Z. S., içeriklerin erişime engellenmesini talep etti. Hakimlik yapılan başvuru üzerinde yaptığı inceleme sonucunda oyuncu ve otel sahibine ait haberlerin erişime engellenmesi talebini reddetti.

TIKLAYIN - Beşiktaş’ta sokak ortasında araba üstünde cinsel ilişkiye giren çift hakkında ev hapsi kararı