Gündem

Bahçeli, TBMM açılış törenine katılamayacak: "Doktorların tavsiyesi üzerine istirahat süresi uzatıldı"

01 Ekim 2019 12:46

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sağlık sorunları nedeniyle bugün yapılacak TBMM açılış törenine katılamayacağı öğrenildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Sayın Devlet Bahçeli’nin istirahatleri, doktorlarının tavsiyesi üzerine birkaç gün daha uzatılmıştır" açıklamasını yaptı. 

MHP'li Yalçın'ın Bahçeli'nin sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklama şöyle "Malum olduğu üzere, geçtiğimiz günlerde üst solunum yolları enfeksiyonu dolayısıyla rahatsızlık geçiren Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli; hastanede kısa süreli bir tedavi görmüş, daha sonra da evinde istirahate çekilmiştir.
TBMM’nin açılışı dolayısıyla meydana gelecek hareketlilik ve siyasetin yoğun gündemi dolayısıyla hastalığının nekahat döneminde yaşayabileceği öngürülen aşırı yorgunluktan uzak kalması gerektiği değerlendirilen Sayın Devlet Bahçeli’nin istirahatleri, doktorlarının tavsiyesi üzerine birkaç gün daha uzatılmıştır.
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, bu sebeple yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM’de gerçekleşecek etkinliklere katılamayacaktır. Bununla beraber, Sayın Genel Başkanımız hızla iyileşmekte, kendilerinin sağlık durumu iyiye gitmektedir. Kamuoyuna ve camiamıza saygıyla duyurulur."

Bahçeli, geçen hafta üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlı ateş yükselmesi sonucu hastaneye kaldırılmıştı.