Gündem

AKP'li Akbaşoğlu: Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’dan önce de siyasi cinayetlerden bahsetmişti, akabinde Türkiye uluslararası darbe girişimi ile karşılaşmıştı

"Söylemiyle hangi uluslararası istihbarat ve terör örgütlerine zemin hazırlamaya çalıştığı da ortadadır”

13 Ekim 2021 16:01

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’dan önce de siyasi cinayetlerden bahsetmişti, akabinde uluslararası darbe ve işgal girişimi ile Türkiye karşılaşmıştı. Şu andaki söylemiyle hangi uluslararası istihbarat ve terör örgütlerine zemin hazırlamaya çalıştığı da ortadadır” dedi.

Akbaşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi cinayetler yaşanabileceği’ iddialarını değerlendirdi.

"Türkiye istikrarlı ve güvenli biçimde demokratik seçimlerine doğru yol alacaktır"

Akbaşoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun infial ve gerginlik stratejisi çerçevesinde kaotik ortam oluşturma çabası içinde olduğunu söyleyerek, “Siyasi cinayetler sözü de bu bağlamda değerlendirilmelidir. Aynı Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’dan önce de siyasi cinayetlerden bahsetmişti, akabinde uluslararası darbe ve işgal girişimi ile Türkiye karşılaşmıştı. Şu andaki söylemiyle hangi uluslararası istihbarat ve terör örgütlerine zemin hazırlamaya çalıştığı da ortadadır. Kesinlikle şunu ifade etmek isteriz ki, milletimiz asla ve kata bu yaklaşımlara prim vermeyecektir. Türkiye istikrarlı ve güvenli biçimde demokratik seçimlerine doğru yol alacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Haziran 2023’te yapılacak seçimlerde de herkes boyunun ölçüsünü alacaktır” dedi.