Gündem

Adana'da bekçilere silahlı saldırı

11 Haziran 2021 08:12

Adana'da motosiklet üzerinde bulunan 3 kardeş görevli oldukları bölgede devriye gezen bekçilere silahlı saldırı düzenledi. Saldırıdan bekçiler yara almadan kurtulurken saldırıyı düzenleyen 3 kişiden 2’si yakalandı.

Olay, gece yarısı merkez Seyhan ilçesi İsmetpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Devriye gezen mahalle bekçileri, motosiklet üzerindeki 3 kişiden şüphelenerek kimlik kontrolü yapmak istedi. Bekçilerin ‘dur’ ihtarına karşılık tabancayla ateş açan şüpheliler, daha sonra ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi.

Şans eseri kimsenin yaralanmadığı olayın ardından bekçilerin durumu telsiz anonsuyla bildirmesi üzerine bölge polis ekipleri sevk edildi. Şüphelilerin kaçtığı motosikleti İsmetpaşa Caddesi’nde durduran ekipler, İbrahim Ş. ve Nusret Ş.’yi yakaladı. İlk ifadelerinde kardeş olduklarını belirten şüpheliler, silahı da ağabeyleri Şahin Ş.’nin kullandığını söyledi..

Kaçarken Şahin Ş.’nin motosikletten inerek bir arkadaşına ait beyaz renkli otomobile binerek gittiğini söylediler.

Gözaltına alınan şüpheliler, polis merkezine götürülürken, aynı gün bir iş yerinin kurşunlanması şüphelisi olarak arandığı da öne sürülen Şahin Ş.’nin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. (DHA)