Gündem

70 yaşındaki kadın, hırsızdan ölü taklidi yaparak kurtuldu!

10 Kasım 2020 20:03

Karabük'te yaşayan 70 yaşındaki Hafize Kaya gece yarısı evine giren hırsızdan ölü taklidi yaparak, kurtuldu. Yaşlı kadının öldüğünü sanan şüpheli, kolundaki bilezikleri alarak kaçtı.

Karabük’e bağlı Arıcak köyünde yaşayan 70 yaşındaki Hafize Kaya uyuduğu sırada evden gelen sesleri duydu. Kaya, kalkıp odasından çıktığı anda şüpheliyle karşı karşıya geldi.

Saldırgan Hafize Kaya’nın başına sopa ile vurdu. Yaşlı kadın kurtulamayacağını anlayınca ölü taklidi yaptı. Şüpheli ise yerde kanlar içinde yatan Hafize Kaya’nın kolundaki 2 bileziği alıp, kaçtı.

Şüphelinin evden çıkmasının ardından Hafize Kaya, ailesini arayarak yardım istedi. Durum, jandarma ve sağlık ekiplerine bildirildi.

Hafize Kaya sağlık ekipleri tarafından Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Karabük Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı, olay yeri inceleme ve Jandarma Suç Araştırma Timi ekipleri, olay yerinde çalışma yaptı.

Çalışma sonunda R.Y. olduğu belirlenen şüpheli, gözaltına alındı. Çaldığı bilezikler ele geçirildi.

Hafize Kaya yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“İçeriden sesler duydum. Yatağımdan kalktım. Kapıyı açar açmaz bir adam karşıma dikildi. Elinde balta sopası vardı. Kafama vurdu, bağırdım. Kafama vura vura beni kapıya kadar götürdü. Ben yere yatınca, boğazıma sarıldı. Arbede esnasında sopayı yere düşürdü, ben de aldığım sopayla ona vurdum. Yüzünü yırttım. Sonra ölü taklidi yapmaya başladım. O da öldüm sandı, kolumdaki bilezikleri çıkarttı. Evin kapısını açıp gitti.” (İHA)